Co přinesl v uplynulých dnech Erasport.cz

Asi největší a co do počtu fanoušků i nejmasovější sportovní událostí těchto dnů je bezesporu hokejové mistrovství světa, které až do 15. května hostí Slovensko.

Není příliš pravděpodobné, že Vás tato vlna nestrhla, ale pokud přeci jen nejste nadšení fandové pouze hokeje nebo fotbalu, máme pro Vás dobrou zprávu. Už od loňského června je spuštěno všeobecné sportovní zpravodajství Erasport.cz, které věnuje pozornost i jiným sportům.

Atletika…

Na Prvního máje byl v Děčíně odstartován již 14. ročník Děčínského běžeckého poháru, a to 43. ročníkem D – H – D běhu na 10 000 metrů. D – H – D je tradiční děčínský závod, který za dobu svého konání prošel mnoha změnami, až se současná trať ustálila na zmíněných 10 000 metrů na dráze. Závodu se zúčastnilo celkem 29 atletů, kteří startovali ve dvou bězích. Celou reportáž si můžete přečíst ve zprávách sekce atletika z domova.

Tenis…

O den dříve odstartovala první generálka na tenisové French Open, ve Španělsku byl zahájen první vrchol antukové sezóny, turnaj Mutua Madrid Open! Poslední zprávy ze světa tenisu hovoří o úspěchu pro Českou republiku. Benešová porazila svoji deblovou partnerku Záhlavovou Strýcovou, dále jde i Šafářová a i další česká jednička Kvitová si vede výtečně. Se Scheepersovou neztratila ani set a postoupila do osmifinále.

Necelé tři týdny po skončení French Open se pak můžete těšit na další ročník Wimbledonu! Začíná tedy v červnu, přesněji v pondělí dvacátého!
Golf…

I golfová sezóna startuje se vším všudy, už se pomalu ale jistě rozjíždí také v České republice. Uplynulý golfový víkend patřil totiž sérii Czech Golf Amateur Tour 2011 (CGAT). Na krásně upravené hřiště zavítala do Kunětické Hory celá česká amatérská golfová špička, která zároveň otestovala nový hrací systém turnaje. Úvodní podnik vyhráli suverénně Šimon Zach a Karolína Vlčková. Více o nejen českém golfu se dozvíte v ostatních sportech!

Motorsport…

O posledním dubnovém víkendu se sešli také milovníci driftu, konkrétně v Sosnové u České Lípy, kde se konal první závod letošní sezony Czech Drift Series 2011, tedy českého šampionátu v driftu. Závod probíhal po oba víkendové dny a kromě zážitků přinesl i změny v celém šampionátu Czech Drift Series. Tou největší byla změna v pravidlech. Došlo k rozdělení závodníků do dvou tříd – Pro a Street. Vítězem prvního kola skupiny Pro se stal Standa Bezouška a ve skupině Street začal perfektně Martin Lang. Více se dočtete v sekci motorsport, kde pro Vás Erasport sleduje ale i další série, přesvědčte se například v kategorii Formule 1.

Kulturistika…

I kulturisté jsou nyní v nejvyšší přípravě, už 7. května začíná Mistrovství Čech, Moravy a Slezska mužů a žen. O týden později pak Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters!

To vše a mnohem víc se dočtete ve sportovním zpravodajství Erasport.cz!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno