Co si dát k večeři?

Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli. Toto pořekadlo jsme alespoň jednou za život slyšeli všichni. Samozřejmě není třeba se jej držet doslova, ale základní informace jsou velmi podstatné. Pořekadlo nabádá k tomu, aby snídaně byla nejvydatnějším a nejpestřejším jídlem celého dne. Oběd by pak měl být střídmý, s velkým důrazem na odpolední výživnou svačinu a k večeři bychom si měli dát jen něco lehce stravitelného. Co tedy večeřet a co rozhodně ne?

Teplé večeře jen občas

Velké množství rodin si nedokáže představit fungování bez teplé večeře. Z výživového a zdravotního hlediska se ovšem jedná v drtivé většině případů o nesprávný krok. Teplá jídla mají většinou velkou výživovou hodnotu a těžko a dlouho se tráví. Přes noc nevyvíjíte žádnou fyzickou aktivitu a tak tělo není schopné jídlo strávit a ukládá si zásoby. Pochopitelně ve formě tuků. Bramborové knedlíky od babičky si tedy raději nechte k obědu, kdy máte ještě dostatek času na trávení.

Snažte se o malé porce

Vynechejte tučná jídla a to i ve studené podobě. 2 plátky chleba se škvarkovou pomazánkou raději nahraďte celozrnným chlebem se zdravým sýrem. Pokud si ale říkáte, že život bez vašeho oblíbeného jídla už nebude stejný, jako dřív, můžete jednou za měsíc udělat výjimku. Pokud máte například vynikající nálev na utopence, které se po uležení přímo rozpadají na jazyku, můžete si vyhradit 1 den v měsíci, kdy takzvaně zhřešíte. Musíte ovšem mít dostatečně silnou vůli na to, abyste nepodlehli úplně.

Večerní křupky, tyčinky a brambůrky nahradí ovoce a zelenina

Velkým zlozvykem v mnoha rodinách je večerní sledování televize s miskou křupek, brambůrek nebo tyčinek. Pokud jste si na tento večerní nešvar také zvykli, bude těžké jej odbourávat. Sedět bez misky u televize večer je pro vás možná až nepředstavitelné. Nesnažte se večerní mlsání okamžitě odbourat. Jen myslete na to, že křupky může nahradit třeba ananas, brambůrky kedlubna a oříšky například hroznové víno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno