Trpíte nespavostí a chcete proti ní bojovat? Máme pro vás užitečné tipy!

Už více než dvě hodiny se neustále převalujete v posteli, koukáte do stropu, obracíte zpocený polštář a spánek se pořád ne a ne dostavit? Budíte se i několikrát za noc a znovu usnout je pro vás skutečný problém? Vstáváte každé ráno utahaní, bez energie, rozmrzelí a polámaní, jako byste v noci místo spánku skládali venku na zahradě tunu uhlí? Pak se řadíte mezi skupinku lidí trpící nespavostí. Jak proti ní bojovat?

Co nespavost způsobuje?

Čas od času si podobnou situaci zažije každý, zvláště vystavujete-li se stresu, psychické i fyzické zátěži, máte hodně starostí nebo jste zkrátka přepracovaní. Trápí-li vás nespavost již delší dobu, narušuje-li vám spokojený život či dokonce zhoršuje pracovní výkonnost, začněte proti ní bojovat! Důvodů nespavosti může být hned celá řada, jednotlivé příčiny mají různý charakter a dají se rozdělit do dvou skupin – vnější a vnitřní. Za vnitřní příčinu můžeme označit psychické problémy. Obklopujete-li se až příliš často krizovými situacemi, vaší psychice to nedělá dobře. Patří sem i stres či bolest. Vnější příčiny jsou spojeny s nevhodným životním stylem. Pokud se alespoň jednou týdně nevěnujete kterékoli sportovní aktivitě – bohatě postačí krátká procházka – nebo pokud si během dne zdřímnete, vaše tělo vám to vrátí v podobě neklidného či dokonce žádného spánku. Nesmíte opomenout ani okolní faktory, které spánek ruší, jako nadměrný hluk, horko v místnosti či světlo.
Spánek
Foto: Kvalitní spánek je pro tělo velmi důležitý

Jak proti nespavosti bojovat?

Zajímá vás, zda existuje účinná léčba nespavosti? Je samozřejmé, že se nedostatek spánku negativním způsobem projevuje na vašem životě, náladě i pracovních schopnostech. Stále častěji vás trápí deprese, na své okolí přenášíte negativní podrážděnost a sami se sebou se necítíte dobře. Přinášíme vám pár užitečných tipů, které vám pomohou problém s nespavostí vyřešit.

Co může pomoci

Nejezte žádné jídlo minimálně 3 hodiny před ulehnutím do postele. Proti nespavosti můžete bojovat i uklidňující chvilkou před spánkem. Co to znamená? Až si večer lehnete do postele, na chvilku zavřete oči a klidně vydechujte. Navodíte tak ve svém těle harmonii a spánek se jistě brzy dostaví. Pokud chcete mít jistotu, vložte svou důvěru do doplňků stravy. Výborný je například přípravek TRYPTOSEN, který obsahuje kozlík lékařský, o kterém je známo, že pozitivním způsobem pomáhá k udržení dobrého spánku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno