Vyberte si ty správné boty na běžky

Už se připravujete na zimní sezónu? Pokud se věnujete nějakému zimnímu sportu, zkontrolujte si vybavení. Běžkujete? Pak jsou pro vás důležité správné boty na běžky. Možná je načase si koupit nové. Jak je vybrat?

Výběr bot na běžky

Vhodné boty na běžky je nutné vybírat podle určitých kritérií. Těmi hlavními jsou:

·        účel použití: Respektive jde o to, jak dobrým běžkařem jste. Jiné boty na běžky si vybere začátečník, jiné sportovní běžkař či závodník. Pokud si občas rádi vyjedete na běžky, bude pro vás nejdůležitější pohodlí a teplo, protože vaše tempo bude pomalejší. Závodní běžkaři ocení lyže mající konstrukci umožňující snadnou manipulaci a pevné vedení běžecké lyže.

·        vázání: Rozlišujeme dvě základní běžecká vázání – NNN a SNSS. Podle to, jaké máte, je třeba vybírat i boty na běžky, např. pro boty Botas se hodí vázání od firmy Salomon.

·        běžecká technika: Rozlišujeme různé techniky běžkového lyžování. Pokud upřednostňujete klasickou techniku, jsou pro vás určené boty končící pod kotníkem. Umožňují vám tak flexibilní pohyby a odraz. Pata je však pevná a vyztužené tvrzeným plastem. Vyšší jsou boty na bruslení. Kotník mají navíc zpevněný pevnou manžetou. Najdete i kombinované boty na běžky, které umožňují oba styly běžkování. Pokud chcete běžkovat ve volném terénu, sáhněte po back country botách na běžky mající ohebnou podrážku a zpevněný kotník. Díky své výšce se hodí do míst, kde je hluboký sníh. Tyto boty jsou také vyráběné z nepromokavých a celkově odolnějších materiálů.

·        velikost: I když se zdá tento bod jako logické kritérium, někteří ho podceňují. Obuv vám musí být pohodlná, i když se vydáte na delší výlet. Boty na běžky vždy zkoušejte v teplých ponožkách.

Botas: Oblíbené boty na běžky

Boty na běžky můžete vybírat z různých značek. U nás patří mezi nejoblíbenější české značky sportovní obuvi Botas. Má více než šedesátiletou tradici a nabízí boty pro různé sporty. Kromě toho v nabídce této společnosti najdete i brusle a další potřeby pro sport.

Botas VERNAL 54

Ať už provozujete jakýkoliv sport, vždy je důležité si vybrat kvalitní vybavení. Díky němu vás bude zima ještě více bavit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno