Co si sbalit na lyžák

Chystáte se vaše dítě na lyžařský kurz nebo vyrážíte sami či s rodinou na hory? Pak byste se měli dobře vybavit a nezapomenout na několik drobností, které vám pobyt na horách usnadní. Sepsali jsme vám základní body, co si sbalit na lyžák a na co nezapomenout.

Co si vzít na lyžák

Lyžák Když jste si uvědomili, že se vaše ratolest chystá na lyžák, pravděpodobně jste se zhrozili. Několikadenní či týdenní pobyt vyžaduje dostatečnou přípravu. Pokud budete chystat vaše dítě nebo i sebe na hory, sepište si seznam všech věcí, které budete potřebovat. Zapisujte si především drobnosti, bez kterých by byl váš pobyt méně příjemný, nezapomeňte například na opalovací krém, jelení lůj, batoh, pytel na špinavé prádlo a podobně. Na hory se připravujte s dostatečným předstihem, balení den před odjezdem rozhodně není šťastným řešením.

Lyžařské vybavení

Při plánování lyžařského výletu nebo vlastního pobytu na horách budete samozřejmě potřebovat lyžařské vybavení. Čím kvalitnější a spolehlivější bude, tím více si celý pobyt užijete. Pokud máte vlastní lyže či snowboard, zkontrolujte jejich stav a ideálně je zavezte do servisu, kde vám je připraví na sezónu. Pokud si budete lyže půjčovat z půjčovny, volte spíše kvalitnější typy z vyšších řad a opět trvejte na servisu. Kromě samotných lyží budete potřebovat i další vybavení – hole, boty na lyže, lyžařské brýle, batoh či vak, přilbu, kuklu, chrániče a kvalitní sjezdové oblečení.

Oblečení na svah i na volný čas

Při balení na lyžák se velmi často klade důraz na kvalitní oblečení na svah. Oteplovačky, teplá bunda, rukavice, čepice nebo ponožky jsou naprostým základem. Nezřídka se ale zapomíná na oblečení pro volnočasové aktivity, vždyť na svahu budete vy nebo dítě trávit jen část pobytu. Proto je důležité zvolit teplé oblečení do města, na procházky po horách, ale také na trávení volných chvil na chatě, ve středisku či v restauracích. Nepodceňte množství triček, spodního prádla nebo ponožek. Nezapomeňte přibalit termoprádlo, přezůvky, svetry a oteplováky.

Drobnosti, které pobyt zpříjemní

Zatím to vypadá, že si na horách vystačíte s lyžařským vybavením a dostatečným množstvím oblečení. Bohužel tomu tak není. V tuto chvíli je na čase vzít si papír a veškeré drobnosti si pečlivě sepsat. Nezapomeňte na hygienické potřeby, krém na obličej, opalovací krém, jelení lůj, svítilnu, psací potřeby, mobilní telefon, peníze, léky, pytel na špinavé prádlo, lahev na pití, něco k jídlu, rozpustné vitamínové tablety, toaletní papír a papírové kapesníky, zrcátko, hřeben či ručník. Cennosti raději ponechejte doma, pokud můžete, vyměňte na hory drahý telefon za starší. Také si rozmyslete, potřebujete-li vy nebo vaše děti brát si s sebou drahou elektroniku – tablety, notebooku a podobně. Ani drahé šperky na horách potřebovat nebudete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno