Cvičení s posilovací gumou

Chcete-li vyzkoušet alternativní účinné cvičení s pomůckami, rozhodně se vrhněte na cvičení s posilovací gumou. Jde o levnou, snadno dostupnou pomůcku, díky které zábavným způsobem procvičíte celou řadu svalů na svém těle.

Moderní pomůckou a stále vyhledávanější pomůckou, díky které zábavným způsobem zapojíme spoustu svalů a umožníme jejich komplexní posilování, je posilovací guma. Jde o pomůcku vyrobenou z pružné, velmi pevné gumy, kde napnutí vyžaduje jisté úsilí. Při správném cvičení pak posilujeme komplexní svalstvo či svaly izolované. Na trhu jsou v současnosti k dostání nejrůznější druhy posilovacích gum, od tzv. o-gumiček po expandery (gumy zakončené držadly na ruce). Posilovací gumy jsou pomůckou, která bývá hojně doporučována při rehabilitacích, používá se také pro kondiční cvičení nebo protahování. S posilovací gumou můžeme cvičit prakticky kdekoliv, díky nízkým pořizovacím nákladům a kompaktním rozměrům se hodí také pro domácí cvičení.

Cvičení s posilovací gumou

Pokud jste si posilovací gumu pořídili, je na čase naučit se několik cviků. Je třeba upozornit, že s touto pomůckou lze vykonávat nepřeberné množství cviků a cvičení, ať už v oblasti gymnastiky, aerobiku ad. Níže vám přinášíme několik tipů na konkrétní cviky s posilovací gumou.

Cvičení ramen

Ve vzpřímeném postoji pevně uchopíme jeden konec gumy do pravé ruky a druhý do levé. Směřujeme pohledem vpřed, máme narovnaná záda, oběma nohama si gumu přišlápneme. Ruce držíme upažené a plynulým pohybem je střídavě rozpažujeme. V gumě vzniká pnutí, díky tomu procvičujeme ramena a svaly v oblasti partie.

Cvičení bicepsů

Hledáte-li nový způsob procvičení bicepsů, použití posilovací gumy je ideálním řešením. Výchozí poloha je stejná jako u předchozího cviku, opět gumu přišlápneme oběma nohama a držíme přímý postoj. Liší se však pohyb rukou. Ze vzpřímené polohy natažených rukou plynule ruce v loktech zohýbáme tak, aby směřovali vpřed. Opět opakujeme.

Posílení zad

Pokud chceme posílit a procvičit vrchní i spodní části zad, můžeme pomocí posilovací gumy simulovat veslování. Výchozí poloha cviku je vsedě na cvičící podložce. Nohy máme natažené před sebou a v rukou opět posilovací gumu. Gumu opět uchytíme o natažené nohy a pomalu přitahuje ruce k tělu. Dáváme si pozor, abychom drželi záda rovně a abychom se při přitahování gumy nezakláněli.

Dřepy

Hledáte-li způsob variace starých dobrých dřepů, použití posilovací gumy je jednou z možností. Posilovací guma inovuje klasické dřepy, dodá jim na náročnosti a na komplexnosti posílených svalů. Při tomto cviku vykonáváme standardní dřepy, přičemž však v rukou držíme konce gumy, kterou máme přišlápnutou. Ruce mám pokrčené nad úrovní prsou, gumu přitom vedeme na zádech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno