Domácí žebřiny na cvičení: Cvičíme doma

Domácí žebřinu mívají v bytě instalovanou zejména ti jedinci, kteří se snaží každodenním cvičením udržovat svoji tělesnou výkonnost do pozdního věku.

Domácí žebřinu mívají v bytě instalovanou zejména ti jedinci, kteří se snaží každodenním cvičením udržovat svoji tělesnou výkonnost do pozdního věku. Měla ji v bytě už císařovna Alžběta rakouská, jak se může přesvědčit každý turista při návštěvě hradu ve Vídni. U nás se vyrábí speciální žebřina pro domácí prostředí, kterou si můžete objednat v každém větším obchodě se sportovními potřebami. Cvičení na žebřině má tu výhodu, že umožňuje zaměřit jednotlivé cviky přesně na určitou oblast těla a zároveň odstupňovat jejich účinnost. Cvičení na zvětšování kloubní pohyblivosti je na žebřině účinnější, protože příčky rozmístěné v malých vzdálenostech od sebe umožňují úchop v požadované výšce a tím přitažení do krajní polohy.

Domácí žebřina

Při cvičení ve visu se držte širokým hmatem ve vzpažení zevnitř, palec proti prstům, hlava je vytažena vzhůru, ramenní osa je vodorovná, mezilopatkové svalstvo je stažené. Nedokážete-li udržet svou váhu ve správném visu, musíte cvičit ve visu stojmo s oporou nohou o zem. Vydatné jsou cviky na žebřině prováděné s dopomocí druhého cvičence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno