Cviky na zadek

Chcete mít pevný a sexy zadek? Bez cvičení to nepůjde! Podívejte se na osvědčené cviky na zadek, které jsou jednoduché a efektivní!

Pokud toužíte po pevném a přitažlivém pozadí, začněte pravidelně cvičit! Cviky na zadek nejsou složité a již po několika týdnech uvidíte výsledky. Předtím, než se do cviků na zadek pustíte, zkuste svaly trochu zahřát. Pokud doma nemáte rotoped, zkuste běh na místě nebo si pusťte hudbu a tančete.

Cviky na zadek vestoje

Začneme cviky na zadek vestoje. Pusťte si oblíbenou taneční hudbu, a pokud doma máte gumu na cvičení, navlékněte si ji na oba kotníky. Obejdete se ale i bez gumy. Nohy rozkročte (jestliže cvičíte s gumou, měla by být neustále natažená) a střídavě je zakopávejte směrem k zadku. Nejde o švih, ale o tah! Myslete na to, že posilujete zadek.

Ideálním cvikem na zadek jsou dřepy. Při nich posilujete zároveň i nohy. Pokud vás dřepy nudí, vyzkoušejte místo nich skvoty. Jde o cvik na zadek a nohy známý například z aerobiku, který je podobný dřepům. Nohy rozkročte na šířku ramen, ruce spojte před sebe ve výši prsou. Pak se pokrčte v kolenou, jako když děláte dřepy, dbejte ale na to, abyste měli rovná záda a zadek tlačte co nejdále dozadu.

Cviky na zadek vleže

Cviky na zadku vleže jsou velmi účinné a procvičíte díky nim také nohy. Lehněte si na zem, nohy pokrčte v kolenou a zvedněte trup. Opíráte se o chodidla a o horní část trupu. Zadek tlačte co nejvíce nahoru, ale neprohýbejte se v bedrech.

První cvik na zadek je jednoduchý. Nejprve jděte s trupem zpět k podložce, nedotýkejte se ale země, a pak opět nahoru. Opakujte šestnáctkrát na každou stranu. Nyní si tento cvik na zadek ztížíme. Jednu nohu zvedněte šikmo ke stropu a posilujte jako v předchozím cvičení.  Opakujte také šestnáctkrát na každou stranu.

Cvik na zadek v pozici kočky

Klekněte si na zem do pozice kočky a lokty opřete o zem. Nohu pokrčenou v kolenou zvedejte ke stropu, chodidlo je flex. Při vracení nohu nepokládejte na zem, ale jen pár centimetrů nad podložku. Na každou stranu opakujte šestnáctkrát. Abyste dobře procvičili celý zadek, můžete tento cvik obměnit. Až budete nohu vracet zpět, dávejte ji šikmo přes nohu, kterou se opíráte o zem. Nohy opět vystřídejte a opakujte šestnáctkrát.

Pokud budete cviky na zadek cvičit pravidelně alespoň třikrát týdně, perfektně si vytvarujete pozadí. Nezapomeňte si postupně přidávat počet opakování a cviky na zadek také obměňovat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno