Zdravotní cvičení

V dnešní uspěchané době snad neexistuje člověk, který by nenesl důsledky nezdravého životního stylu. Z našeho života se vytrácí chůze a pohyb vůbec. Pokud i Vás pořád něco bolí a stále více vás to omezuje v běžném životě, je načase s tím začít něco dělat.

Nedostatek pohybu způsobuje různé problémy

Nedostatek pohybu se negativně odráží na našich zádech, postavení páteře a držení těla celkově. Projevuje se to zpočátku nenápadně, bolestmi v některých oblastech zad a velkých kloubů, omezením hybnosti a drobnými odchylkami od správného držení těla apod. Může to však přejít do chronických obtíží a ve funkční či strukturální poruchy. Křivé záda, bolesti v bederní oblasti, bolesti hlavy či kloubů mohou být způsobeny jednak různými úrazy, ale především nesprávným životním stylem, pro který je příznačný nedostatek pohybu, aktivního cvičení a zdravé stravy.

Objevte blahodárné účinky zdravotního cvičení

cvicenizenyZdravotním cvičením posílíte slabé, uvolníte ztuhlé a zapojíte nevyužité svaly a klouby. Cílem zdravotního cvičení pro ženy není v žádném případě dosahování nějakých velikých výkonů, ale především zdravotní efekt a dobrý pocit z tělesného pohybu. Pomocí tohoto cvičení jsou odstraňovány potíže plynoucí z jednostranného zatěžování pohybového aparátu člověka nebo jeho svalové nerovnováhy získané hlavně sedavým zaměstnáním. Při zdravotním cvičení je kladen důraz zejména na správnou techniku provedení a dýchání. Zdravotní cvičení je vhodným regeneračním doplňkem pro všechny ženy, které se chtějí cítit fyzicky a psychicky v kondici. K úplné spokojenosti našeho těla nestačí pouze cvičením „slepě“ vydávat energii, ale je nutné zařadit takové cviky, které jsou cíleny na správné zapojení celého pohybového aparátu.

Mezi přínosy zdravotního cvičení patří:

  • pozitivní vliv na bolesti páteře, hlavy, ramen a kyčelních kloubů
  • pomoc při lordóze, skolióze, vybočení páteře, poporodních potížích a jiných zdravotních problémech
  • skvělý nápravný efekt na ploché nohy, problémy s nožní klenbou apod.
  • uvolňuje svalové napětí
  • působí pozitivně na funkci vnitřních orgánů
  • zlepšuje stabilitu chůze
  • celkově harmonizuje tělo i mysl
  • výborná kompenzace sedavého způsobu života a jednostranné sportovní aktivity

Jak zdravotní cvičení vypadá

Zdravotní cvičení pro ženy  je mozaikou nejlepších a nejosvědčenějších cviků celé řady metodik a rehabilitačních postupů – pilates, kalanetiky, jógy, posilování středu těla, svalů pánevního dna, posilovacích i protahovacích cviků, dechových cvičení atd. U zdravotního cvičení mohou být využívány různé balanční pomůcky – velké i malé míče, bosu, ježci apod. Cvičení probíhá v pomalém rytmu, učí nás vnímat své vlastní tělo a cvičit i „hlavou“. Během cvičení musí být neustále kontrolováno precizní a správné provedení jednotlivých cviků, tak aby byly maximálním přínosem pro naše tělo i duši.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno