Cyklovýlet – ideální dovolená s dětmi!

Toužíte po aktivní dovolené a chcete si ji navíc užít se svými dětmi? Vyražte na cyklovýlet do přírody! Uděláte něco pro své zdraví, odpočinete si pohybem od stresu a ještě si užijete dobrodružství s Vašimi ratolestmi. Ideální dovolená!

Aby ale Váš zasloužený odpočinek probíhal v klidu, je třeba se pořádně vybavit! Od přípravy kola po ochranu hlavy, nic nenechte náhodě.

Před odjezdem..

Základní věc je nechat si zkontrolovat své kolo v servisu. A je to obzvlášť důležité pokud jste nejezdili dlouho. Můžete tak předejít zbytečným zastávkám, nebo i nepříjemným pádům. Také si nakupte duše do zásoby, pro případ, že byste na cestě uslyšeli ten otravný a všem cyklistům dobře známý zvuk!

Trasy pečlivě naplánujte. Dlouhé cyklistické štreky mohou být vyčerpávající, a co teprve pro Vašeho malého cyklistu! Neustálé výšlapy a sešlapy nejsou pro ty nejmenší úplně vhodné. Únava udělá své, a výlet to může velmi znepříjemnit.

Přilbu by měl nosit zkrátka každý!

Dětská helma na kolo je povinnost. A měla by být i pro rodiče. Běžte svému dítěti příkladem! Před odjezdem zkontrolujte, zda přilba správně sedí. Jestli ne, je čas pořídit novou. Ale ještě je třeba hlavičku přesně změřit. Na to můžete použit třeba krejčovský metr, který přiložíte přibližně centimetr nad obočí.

Helmy pro děti mají v obvodu při úplném zapnutí nejméně 44 cm. Rozměry se značí klasicky „S“, „M“ a „L“ s tím, že je velikost napsaná vždy navíc v centimetrech. Přilba musí přesně sedět a nikde netlačit. To můžete zkontrolovat tím, že vložíte prsty pod zapnutý řemínek na bradě. Tam se nesmí vejít více než dva! Rozepnutá helma také nesmí přepadávat!
Určitě jste se u dětí setkali s tím, že nosit helmu automaticky znamená otrávený obličej. To ale můžete změnit! Dětské helmy na kolo mohou odrážet bujnou fantazii Vašich výrostků, a to jistě změní celý jejich přístup. Udělejte tak z helmy neodmyslitelný doplněk pro každou jízdu!

Coolkola.cz

Hledáte opravdu kvalitní helmy pro děti? Navštivte nás na našem e-shopu Coolkola.cz! Nabízíme krásné a velmi bezpečné přilby Kiddimoto. U nás si vybere jak holka, tak kluk!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno