Dieta podle krevních skupin

Každý máme trochu jinou krevní skupinu. Složení krve přitom ovlivňuje, že se nám dobře tráví maso nebo naopak zelenina. Pokud chceme zhubnout nebo se jen prostě cítit lépe, plni energie, může nám pomoci dieta podle krevních skupin.

Jak zjistit svoji krevní skupinu? Máte ji určitě napsanou v očkovacím průkazu. A pokud jste ho někde ztratili, maminka vaši krevní skupinu nezná, pak se obraťte na svého lékaře, určitě vás o vaší krevní skupině bude rád informovat.

Podle typu krevní skupiny pak uzpůsobíte svůj jídelníček a vyberete si tu správnou dietu pro vás. Uvidíte, že vám bude opravdu lépe, protože vašemu tělu dáte to, co potřebuje.

Dieta podle krevních skupin – A

Jestliže máte krevní skupinu A, pak ze svého dietního jídelníčku vyřaďte maso a mléčné výrobky, protože se vám těžko tráví a v těle se vám hromadí přebytečné tuky. Nebuďte smutní, pokud máte rádi maso – pro dietu lidí s krevní skupinou A se hodí ale jen libové maso, jako je drůbež, a to pouze v malém množství.

Určitě se při dietě pro krevní skupinu A vyhněte tučnému masu a tučným mléčným výrobkům. Dávejte si jen zdravé tuky – jako je olivový olej, nenasycené mastné kyseliny pak najdete v rybím masu. Lidé s krevní skupinou A by do svého jídelníčku měli zařadit luštěniny a dostatek zeleniny například mrkev nebo špenát. Mléko nahradí sójové mléko a místo sýrů je lepší dát si tofu.

Dieta podle krevních skupin – B

Lidé s krevní skupinou B se v dietě nemusí moc omezovat. Dobře tráví všechny druhy potravin, pokud je ovšem konzumují s mírou. Na rozdíl od ostatních krevních skupin jim nedělají problém ani mléčné výrobky. Pokud ale chtějí zhubnout, neměli by konzumovat tučné maso a tučné jogurty nebo sýry.

Pokud jste nositeli krevní skupiny B a držíte dietu kvůli hubnutí, dodržujte zásady zdravého jídelníčku. To znamená žádné uzeniny, tučné vepřové, žádné sladkosti, bílé pečivo, alkohol a přeslazené nápoje. Naopak jezte hodně listové zeleniny, dopřejte si celozrnné pečivo, drůbeží maso, ryby a nízkotučné mléčné výrobky.

Dieta podle krevních skupin – AB

Je-li vaše krevní skupina AB, pak to znamená, že při dietě podle krevních skupin byste se měli vyhnout hlavně potravinám zakázaným pro krevní skupinu, protože skupina B může v rozumné míře téměř vše.

Pro krevní skupinu AB nejsou při dietě vhodné tučné mléčné výrobky, mléčné výrobky obecně, maso, především to tučné. Místo toho jezte spíše sojové výrobky, dostatek zeleniny, celozrnné pečivo. A dbejte také na pitný režim – to ostatně platí pro všechny diety podle krevních skupin.

Dieta podle krevních skupin – 0

Lidé s krevní skupinou 0 by si mělo dopřávat hodně masa, protože jsou schopni ho dobře zpracovat a jejich tělo ho potřebuje. Vyhýbejte se ale tučnému masu, jako je vepřové. Vyřaďte také nezdravé uzeniny. Z masa je vhodné drůbeží, rybí nebo hovězí. Upravujte ho grilováním nebo vařením.

Co dělat, když máte krevní skupinu 0, ale jste vegetarián? Dbejte na dostatek luštěnin. Ale pozor, lidé s krevní skupinou 0 po luštěninách a obilovinách přibírají – nejsou proto vhodné, pokud chcete zhubnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno