Florbal je IN: Jak vybrat správné florbalové vybavení?

Florbal je jedním z moderních spotů, který v současné době zaznamenává velký nárůst fanoušků a také aktivních sportovců. Důvodů, proč roste hráčská základna, je hned několik. Florbal je rychlý a zábavný kolektivní sport, který mohou hrát i amatéři a navíc je i poměrně levný. Pokud i vy patříte mezi fanoušky tohoto sportu a chcete začít hrát, poradíme vám, jak správně vybrat florbalovou výbavu.

Základní florbalová výbava – to je vlastně jen florbalka. Jestliže si chcete hru florbalu opravdu užít, bude pro vás její výběr zásadní. V prvním kroku vyberete zahnutí hole – to může být pravé Florbalkanebo levé (stejně jako u hokejové hole). V dalším kroku musíte správně vybrat délku hole. Vybírat můžete ze tří velikostí: krátká do 91cm, středně dlouhá 92-96cm nebo dlouhá nad 97cm. Obecně platí, že hokejka s čepelí by měla dosahovat k pupíku.

Tvrdost je nejlepší vyzkoušet

Dále je nutné rozhodnout o tvrdosti hole i čepele. Pro výběr optimální tvrdosti neexistuje žádná obecně platná poučka. Každému totiž vyhovuje jiná tvrdost hole i čepele. Proto je nejlepší hůl i čepel si vyzkoušet na vlastní kůži. Výběr florbalové hole není rozhodně nic, co nemůžete zvládnout. Pokud si ale i přesto nevíte rady, navštivte specializovaný obchod a nechte si poradit. Mnoho zajímavých informací nabízí například florbal shop  sportobchod.cz.

Plné vybavení je možné mít za skvělé ceny

Kromě užitečných informací o výběru nejen florbalového vybavení zde na vás čeká i přehledný e-shop, ve kterém najdete vše, co je pro florbal potřeba. V nabídce jsou například vysoce kvalitní florbalky Salming, Unihoc, nebo exel. Koupit zde můžete také další nezbytné vybavení jako jsou kvalitní florbalové boty, branky nebo i florbalové masky. Všechno zboží je k mání za skvělé ceny, takže pokud to s florbalem myslíte vážně – sportobchod.cz je tu pro vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno