Hubnutí bez hladu

Existuje obrovské množství diet a doplňků stravy, které vám mají pomoci k vysněné postavě. Většinou se ale vracíme zpět ke svým návykům a posléze i nevyvážené stravě. Některé diety jsou mnohdy dosti tvrdé možná až nezdravě drastické. Výsledkem je pak ukrutný hlad a snížená motivace k držení diety. Není mnoho lidí s vůlí tak silnou, aby odolali vůním a lákadlům, která se objevují všude kolem zvlášť, když jsou hladoví. Jak se tedy můžete správně stravovat a hubnout bez pocitu hladu? Jde dieta držet tak, abyste nemuseli omezovat ani svůj společenský život? Vždy existují varianty, možnosti a kompromisy, které vaši dietu nepošlou do kytek, ale naopak vám dovolí dát si večeři s kamarády, aniž abyste se museli utrápeně dívat do jejich vrchovatých talířů.

Snídaně je základ

Odborníci, výživoví poradci i osobní trenéři stavějí úspěch trvalého a hlavně nenásilného hubnutí na pravidelné a zdravé stravě spojené s pohybem. Jídlo byste si měli dopřávat každé dvě až tři hodiny v rozumném množství. Základem a důležitým startem do nového dne je vydatná snídaně. Nikdy byste ji neměli opomíjet! Obecně je doporučováno nasnídat se nejpozději hodinu po probuzení. Pokud vám dělá problém snídat, zkuste nejprve na lačný žaludek vypít sklenici vlažné vody s citrónem. Rohlíky vyměňte za kvalitní celozrnné pečivo nebo knäckebroty s vysokým podílem vlákniny. Ke snídani je také vhodná zelenina, bílý jogurt, pár plátků sýra nebo kvalitní šunky. V dopoledních hodinách si dopřejte dostatečné množství ovoce, které vám dodá potřebné vitamíny. Po snídani by měla následovat svačina. K dopolední svačince se snažte vzít ovoce v kombinaci s jogurtem nebo si zkuste vyrobit vlastní ovocné koktejly.

S hladem si poradí i vláknina

Obecně lze říci, že kvůli sacharidům byste měli jíst ovoce v první polovině dne. Kolem poledne přichází čas na oběd. Jídlo si vychutnejte. Spěch a hltání by mohlo způsobit, že budete mít pořád pocit hladu, což vede k neovladatelnému přejídání.

Jako zdravý oběd si téměř každý představí salát. Salát je sice velmi dobrou variantou pro zdravý oběd, ale vaše strava musí být pestrá a vyvážená. K obědu si můžete dát kuřecí nebo krůtí maso a ryby. Ani polévky nejsou vyloučeny. Čočková polévka, kuřecí vývar nebo cuketová polévka určitě nepoženou kila nahoru. K odpolední svačině si naordinujte zeleninu, ovoce s menším obsahem cukru nebo opět pečivo se sýrem typu lučina či cottage. Závěr dne patří večeřím, kde si opět můžete vychutnat maso, zeleninu, rýži a různé variace salátů.

I zdravá strava může být pestrá velice chutná. Ideální jídelníček vám pomůže sestavit výživový poradce, který se postará, aby jídlo bylo vydatné a aby vás neomrzelo. Hubnutí velmi znatelně podpoříte cvičením. Pohybem spalujete přebytečné tuky, posilujete svalstvo a organismus. K dietě prostě pohyb patří, tak na něj nezapomínejte a vyberte si z široké nabídky takové cvičení, které vám bude příjemné. Vaše snaha bude zanedlouho oceněna shozenými kily a vytvarovanou postavou. Dejte rozumně stop přebytečným kilům a hubněte bez hladu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno