Hurá na běžky

Letních sportů jsme si letos užili skutečně skvěle díky krásnému počasí a vysokým teplotám. Letní sezona už ale končí a všichni příznivci zimních sportů se už začínají těšit, až přijde jejich čas.

Všeobecně populární, moderní a medializované jsou především sjezdové lyžování, snowboarding, freeriding, samozřejmě hokej a také krasobruslení nebo rychlobruslení. Ovšem u většiny z těchto sportů si neužijete krásu zasněžené krajiny, ticho a klid, když jedete vyjetou stopou podél lesa a neslyšíte nic jiného, než křupání přimrzlého sněhu, jak se boří pod hrotem hůlky, a svist, který vydá lyže jedoucí vpřed stopou. Řeč je samozřejmě o běžeckém lyžování.

Běžecké lyžování

Dříve se běžkování věnoval každý druhý Čech, lyže sloužily v zimě i jako spolehlivý dopravní prostředek. V dnešní době se však stává, že sníh napadne třeba jen na pár dní v roce, kdy se na něm dá skutečně jezdit, což tomuto sportu na popularitě určitě nepřidá. Zajímavé ale je, že běžecké lyžování je základem mnoha zimních sportů, osvojíte-li si alespoň základní prvky techniky, budete zvládat mnohem lépe i sjezdové lyžování.

Běh na lyžích

Běh na lyžích je velmi prospěšný lidskému zdraví. Nedochází při něm k žádným otřesům, je tedy šetrný ke kloubům i zádům, pohyb je vykonáván souměrně levou i pravou polovinou těla, nedochází tedy k přetěžování pouze části zad. Při běžeckém lyžování si procvičíte celé tělo, je to dynamický a přitom vytrvalostní sport. Technika není nijak složitá a zvládnou ji i menší děti. Čím dřív se naučí jezdit na lyžích, tím lépe pro ně, pohyb se stane přirozenou součástí jejich života. Dnes už to není pravidlem, ale je pravděpodobné, že se během školní docházky alespoň dvakrát dostanou na hory na lyžařský kurz. Budou-li mít vaše děti základy alespoň z běžeckého lyžování, zvládnou bez větších obtíží i sjezdovky. Podporujte děti v běžeckém lyžování a pokud nebude u nás sníh, vyvezte je klidně do zahraničí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno