Jachting v Chorvatsku v roce 2013

Když se řekne Chorvatsko, tak si většina z nás představí pláže, alkohol, hlášky českých turistů a řízky v alobalu. Ano, Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších mořských destinací českých turistů a pravděpodobně jí zůstane i v letošním roce

Ale zamyslete se. Nemohlo by nám Chorvatsko nabízet více, než s čím si vystačí 90% letních turistů? Mohlo! Vězte, že Chorvatsko není jen Makarská, Korčula, Hvar a další známá chorvatská letoviska. Pokud ale chcete objevit chorvatskou klidnou, neturistickou tvář, divokou romantiku a stále být u moře, tak vám nezbývá než prozkoumat chorvatské ostrovy. A jak to jde nejlépe? No přece lodí!
Jachting v Chorvatsku

Jak na Jachting v Chorvatsku

Provozování jachtingu v Chorvatsku není nic složitého. Dokonce k tomu nepotřebujete ani lodní průkaz. Stačí vám, když oslovíte společnost, která se pronájmem nebo prodejem jachet zabývá a vše ostatní už vyřídí za vás. Jachtařské firmy pro vás zajistí vše, od pohledného a sympatického kapitána, po spolehlivou a pěknou loď. Dalším krokem je domluva, které jachtařské mariny (přístavy) společně s vaší posádkou navštívíte.

Nejkrásnější chorvatská marina

Nejhezčí marinou v Chorvatsku je marina Frapa – Rogoznica. Frapa se nachází kousek od Splitu a Šibeniku a ve světové soutěži nejhezčích marin všechny své soupeře pokořila. Čím? Svými službami pro jachtaře a především unikáním, krásným a klidným prostředím.

Pokud byste se chtěli na Frapu podívat, tak se můžete ubytovat v blízkém Šibeniku v některém z levných apartmánů. Od 12 eur na osobu letos seženete parádní ubytování a půjčení člunu v Šibeniku již není žádný problém.

Abyste ale ocenili krásy chorvatských marin, tak musíte své suchozemské choutky na chvíli opustit a společně s vaší posádkou a kapitánem vyjet vstříc vodám středozemního moře. Při své plavbě můžete poznat takové perly, jako jsou například ostrovy Sušac a Lastovo, které se díky svým polohám turistickým hledáčkům stále vyhýbají a vy je tak můžete poznat v jejich plné, přirozené kráse.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno