Jak má vypadat skutečně kvalitní kávovar do domácnosti?

Patříte mezi skutečné milovníky kvalitní kávy? Nechcete si doma připravovat jen klasickou rozpustnou kávu nebo „turka“ zalitého vodou z rychlovazné konvice? I pití kávy může být zážitkem. Jen je zapotřebí kvalitní kávovar. A ten už rozhodně není jen součástí nejlepších restaurací, ale pořídit si jej může opravdu každý. Jak má vypadat a co by měl umět?

Zapomeňte na kapslové kávovary!

V posledních letech zažívají velký boom především kávovary na kapsle. V kapslích jsou již připravené různé druhy kávy. Stačí jen vložit kapsli do zásobníku, stisknout tlačítko a o nic více se nemusíte starat. Kapslová káva ale většinou nemá takovou kvalitu, jako káva z čerstvě namletých zrn. Zrna v kapslích jsou namletá již dlouho dopředu a uvnitř kapsle jsou i směsi sušeného mléka, cukru a další přísady, které v kávě nemají co dělat. Jestli chcete skutečnou kvalitu, vybírejte kávovary na čerstvou, zrnkovou kávu – třeba kávovary JURA.

Foto: Kávovar JURA IMPRESSA E8

Kávovary JURA – švýcarská kvalita s dobrou cenou

U kávovarů je důležitá především kvalitní a robustní konstrukce. Nekupujete je na měsíc, ale na dlouhá léta bezúdržbového provozu. Z hlediska kvality provedení vyniká zejména kávovar JURA. Jedná se o kávovar švýcarské výroby s robustní konstrukcí a vysoce propracovanými díly. Navíc oproti kapslovým kávovarům má JURA ještě jednu výhodu. Jeden hrnek kvalitní kávy vyjde v přepočtu na 3 Kč. Vždy záleží na typu kávy. U kapslových kávovarů je průměrná cena jednoho šálku 10 Kč. Když si pořídíte kávovar, budete pít chutnější kávu, která je až 3krát levnější, než káva z kapsle.

Foto: Kávovar JURA IMPRESSA Z6 ALUMINIUM

JURA nabízí kávovary pro domácnost i kancelář

Značka JURA nabízí desítky různých typů kávovarů pro různá využití. Modely jsou vhodné pro domácnost, do kanceláří i pro profesionální provoz. Espresso JURA si tak může vychutnat opravdu každý. Do domácnosti jsou nejžádanější modely JURA E6, JURA E 60. Do kanceláří zase JURA WE6, JURA WE8.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno