Jak nabrat svalovou hmotu

Vánoce pominuly, novoroční předsevzetí byla vyřčena. Pokud mezi nimi byla i zmínka o nabrání kvalitní svalové hmoty, pak bych chtěl touto cestou s tímto problémem pomoci.

Jakmile dožvýkáte poslední vanilkový rohlíček, postavte se před zrcadlo. Možná uvidíte mírně užší ramena, za to vyklenutější břicho a širší pas. Trapézy se kamsi schovaly, hrudní koš se zmenšil. Vánoční svátky si zkrátka vybraly svojí daň. S tím je ale konec. První věc, kterou musíte udělat, je vzít si čtvrtku a černý fix a vytvořit nápis typu: ´Musím nabrat svaly´ nebo ´Půl roku a je ze mě monstrum´, či ´Přišel, dřel, zvítězil´. Zkrátka něco, co Vás bude neustále hnát kupředu. Tohle heslo musíte vidět všude, kam se pohnete, máte ho mít vyvěšené nad postelí, v kuchyni nad sporákem, v obýváku nad televizí. Pokud se v koupelně často díváte do zrcadla, nalepte si jej třeba na čelo. Měli byste mít své předsevzetí prostě neustále na očích.

A teď to horší. Čeká vás brutální trénink! Trénink, po kterém si budete moct nohy porovnávat s Godzillou a na zádech vám budou promítat filmy! Důležité je jít do toho naplno, s elánem, odhodláním, silnou vůlí, trpělivostí. Nesmíte zbytečně plýtvat energií, a proto se v tomto tréninku nebudete věnovat takovým partiím jako biceps, ramena, předloktí nebo lýtka s takovou vervou a tak detailně jako doposud. Veškerou svojí sílu zaměříte na osmero základních cviků, které si rozdělíte do dvou tréninkových jednotek. A jaká že je ta zlatá osmička?? Dřepy, mrtvý tah, benčpress (čekali jste snad něco jiného??) a dále silové přemístění činky, shyby, tlaky činky na ramena, přítahy činky v předklonu a kliky na bradlech. Dřepy jsou nejzákladnějším cvikem, rozbombardují vás od kyčlí ke kotníkům a co víc – při správném provedení zlepšují stabilitu kolen a dokonce rozšiřují hrudní koš.

Dřep

Mrtvý tah má pověst nejkomplexnějšího cviku vůbec, po jeho odtrénování budete mít možná pocit, že vám někdo zalil záda do betonu. Benčpress je bez diskuze nejpopulárnějším posilovacím pohybem ve vesmíru a kdo tvrdí, že ne, ten ho provádí dodnes. Silové přemístění činky je provedením trochu náročnější, ale jakmile si jej osvojíte, odvděčí se vám celkovým zmohutněním trupu, ramen a paží. Shyby roztahují záda do ohromné šíře, tlaky činky na ramena vám z deltoidů vytvoří masivní balvany, přítahy činky v předklonu zaplní záda hutnou svalovinou a kliky na bradlech nakopnou hrudník, ramena a tricepsy k abnormálnímu růstu. Rozdělení cviků bych zvolil: 1. trénink – dřepy, silové přemístění, shyby, kliky na bradlech… 2. trénink – mrtvý tah, benčpress, přítahy činky v předklonu a tlaky činky na ramena. Cvičte vždy 3 – 4 pracovní série po 6 – 10 opakováních. U shybů a kliků používejte dodatečnou zátěž. Na další trénink jděte vždy až tehdy, když budete z toho předchozího zcela zregenerovaní. Půl roku takového cvičebního programu a i zelený Hulk se před vámi posadí na zadek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno