Jak nejlépe zhubnout přes břicho

Vánoce jsou dávno za námi. Kromě krásných zážitků to v mnohých z nás také zanechalo přebytečné množství tuku a nějaké to kilo navíc. Pokud byste i vy rádi nějaké to kilo shodilo dolů, čtete dále. Přinášíme vám několik rad, jak zhubnout břicho.

Kde se hubne

Dříve, než se pustíme do popisu konkrétních rád, jak zhubnout břicho, musíme zmínit jednu důležitou teoretickou záležitost. Ta spočívá v tom, že hubnutí, tedy ztráta tělesného tuku, probíhá nerovnoměrně po celém těle, přičemž nejde jednoznačně určit místo, ve kterém má být tuk spalován. Zatímco při posilování se můžeme sami rozhodnout pro to, který konkrétní sval posílíme, se ztrátou tuku to tak jednoduché není. Obecně však platí, že tuk mizí rychleji tam, kde se nachází dostatek svalové hmoty. Jeden ze způsobů, jak tedy zhubnout co nejvíce tuku na břichu, je posilovat svaly břišní. Posilování břišních svalů totiž samo o sobě nepovede k nadměrnému spalování tuku v této oblasti, nýbrž k budování svalů, které sekundárně podpoří ztrátu tuku. Navíc, mít nějaký ten sval navíc na břichu se hodí vždycky.

Cvičení

Z toho tedy plyne, že základem pro ztrátu tuku na břichu je správně zvolené cvičení. Pokud chcete ztratit tuk na břichu, rozhodně se cviky nezaměřujte jen na posilování břišních cviků. Z výše psaného je patrné, že tuku na břiše se můžete zbavovat prakticky jakoukoliv aktivitou. To je zásadní. Je tak jedno, pokud budete dělat sklapovačky, běhat sprinty nebo jezdit na kole, hubnout břicho budete prakticky vždy. Pro kvalitní cvičení s cílem zhubnout nějaké to kilo je ideální kombinovat aerobní a anaerobní cvičení. Aerobním cvičením se myslí vytrvalostní – běhy, cyklistika, lyžování ad. Anaerobním cvičením se pak má na mysli samotné posilování.

Změna jídelníčku

Při snaze shodit nějaké to kilo dolů jde se cvičení ruku v ruce změna jídelníčku. Jedno bez druhého fungovat může, ovšem mnohem pomaleji a hůře, u některých jedinců jedno bez druhého dokonce nefunguje vůbec. Proto by změna stravovacích návyků měla být hlavním cílem. Detailní popis správné stravy při hubnutí by byl na několikadílný seriál, přinášíme vám však alespoň pár základních rad.

Omezit příjem rychlých cukrů

Naprosto základní – omezit příjem rychlý čili jednoduchých cukrů a konzumovat především komplexní sacharidy. Vyměnit tak pečivo bíle za celozrnné, to samé platí u těstovin. Pokud máte sklony k mlsání sladkostí, najděte si zdravou alternativu.

Omezit příjem tuků

Také nadměrná konzumace živočišných tuků má především u nás za následek obezitu řady jedinců. Řešení je přitom jednoduché – vyvarovat se konzumace takových potravin, kde se nachází mnoho tuků, především živočišných. Sádlo, máslo. Konzumaci tučných mas nahraďte masem libovým.

Pravidelná strava

A další základní věc – jezte až šestkrát denně, ovšem přiměřené porce. Tělu tak budete průběžně dodávat potřebnou energii, kterou bude průběžně využívat, nebude hladovět, současně však nebude ukládat přebytečné množství do tuků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno