Jak odstranit překyselení organismu

Překyselení organizmu, tzv. acidóza, je v dnešní době velmi často vyskytující se problém. Pokud máte i vy problémy s překyselením organismu, je na čase tento problém řešit. Překyselení je totiž problém, který může vést k závažným zdravotním problémům.

Kyselost krve je pevně stanovená. Musí se pohybovat v rozmezí 7,35 až 7,45 pH a pokud dojde k výrazné změně hodnoty pH, může dojít k úmrtí. Organismus tak dělá všechno proto, aby tuto hodnotu pH vyrovnával. Pokud dojde k překyselení organismu, tak sám organismus dělá vše možné proto, aby stanovenou hodnotu pH krve udržel na požadované hladině. A to se také daří, ovše za cenu demineralizace a dalších zdravotních komplikací. Jednoduše řečeno, pokud dojde k překyselení organismu, tělo začíná být velmi unavené, protože musí veškerou energii využít na vyvažování pH krve.

Co způsobuje překyselení

K překyselování dochází nejčastěji ze dvou důvodů – špatně zvolená strava a psychika. Pojďme se na oba důvody podívat blíže.

Špatná strava

Nejčastějším důvodem k překyselování organismu je konzumace nevhodných potravin. Především maso, mléko, cukr a alkohol mají hlavní podíl na překyselení organismu. Kromě potravin zde zařadíme i cigarety a drogy, které vedou taktéž ke zvyšování kyselosti.

Psychika

Pokud neustále prožíváte stresové situace, jste v každodenním napětí, jste fyzicky vyčerpaní a málo spíte, bude taktéž docházet k překyselování organismu. Jediným důvodem tak není čistě jen strava, nýbrž i psychický stav člověka. Na to je třeba myslet.

Řešení problému

Když víme, co překyselování organismu způsobuje, je nasnadě, jak tento problém vyřešit. Pokud omezíte konzumaci potravin, které jsou kyselé, a dáte přednost zásaditým, usnadníte práci vašeho organismu s vyrovnáváním pH v krvi. Zkuste se také vyhýbat stresu, dopřejte si kvalitní spánek a myslete pozitivně.

Konzumace zásaditých potravin

Pokud chcete pomoci při překyselení organismu, konzumujte zásadité potraviny. Ideálním lékem proti překyselení jsou ovoce a zelenina, nemusíme připomínat, že jejich konzumace je důležitá z tisíce dalších důvodů. Také pitný režim je velmi důležitý. Pokud během dne příliš nepijete, zkuste to změnit a pohlídat se, abyste vypili alespoň 2 až 3 litry denně.

Citron

Je také vhodné zmínit, že citron, ačkoliv je chuťově kyselý, není kyselinotvorný a nepatří mezi kyselé potraviny, ale mezi zásadité! To je jasný příklad toho, že kyselost nebo zásaditost nezáleží na chuti dané potraviny.

Doplňky stravy

Při řešení problémů s překyselením organismu mohou pomoci i doplňky stravy ve formě tablet. Obsahují celou řadu podpůrných látek a výtažky z kurkumy a kořenové zeleniny. Snížení pH tak bude o poznání rychlejší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno