Jak ohřát uzené maso

Ohřívání uzenin patří už mezi trochu pokročilé disciplíny. Pokud to s ním totiž přeženeme, můžeme je nechtěně snadno nechat přeschnout. Zjistěte, jak ohřát uzené maso, aby bylo vždy perfektně připravené a plné chuti.

Mezi uzeniny se však samozřejmě nepočítá jen uzené maso, patří sem například i párky nebo nejrůznější klobásy. Pravidla jsou však víceméně podobná. A na co si tedy dávat pozor?

Nejšetrnější je ohřívání v páře

Pokud nechcete, aby byl povrch masa vysušený a rozpraskaný, dejte mu na ohřátí chvíli čas. Dvě minuty v mikrovlnce vám sice zajistí rychlý oběd, ale výsledek nebude opravdu nic moc. Naopak pokud si připravíte pařáček a maso položíte na něj, získáte během přibližně 10 minut docela jiný chuťový zážitek.

Dobré rady k ohřevu

V domácích podmínkách vám bude stačit napařovací hrnec nebo malý pařáček, nic složitějšího opravdu vymýšlet nemusíte. Je také mnohem lepší vsadit na postupný ohřev uzenin. Jinými slovy – nevkládejte je do již připraveného pařáčku, ve kterém se tvoří pára, ale ohřívejte je pěkně od nuly. Opravdu budou šťavnatější.

Konzumace je vhodná ihned

Ovšem pokud se už do ohřívání pustíme, měli bychom dodržovat jednu důležitou zásadu – nikdy totiž nenecháváme párky, uzené maso nebo jinou uzeninu v páře zbytečně dlouho. V takovou chvíli se totiž výhody takového postupu začnou rychle měnit v nevýhody. Uzenina se začne scvrkávat, část chutné šťávy bude odvedena párou – zkrátka a dobře nejde o nic, o co byste stáli.

Ohřívání uzeného masa ve vodě

Pokud doma pařáček nemáte, pak můžete vsadit na další způsob – jejich vaření v horké vodě. Bohužel jde také o metodu, při které je možné nadělat opravdu velké množství chyb. Tu největší děláme bohužel nejčastěji. Vkládáme totiž uzeniny, které chceme ohřát, do horké vody, abychom tak celý proces urychlili. Tato šoková metoda jim však opravdu nesvědčí.

A také byste je po ohřátí měli zkonzumovat ihned. Pokud je totiž znovu necháte vychladnout, nespoléhejte na to, že se dalším ohříváním dostanou opět do perfektního stavu. Naopak. Opakování tohoto procesu jim rozhodně nesvědčí, takže bychom se mu měli pokud možno vyhnout.

Jak ohřát uzené maso v mikrovlnné troubě

Pokud hledáte opravdu čistý a rychlý způsob, můžete vsadit i na použití mikrovlnky. Nemusíte uzené maso vkládat do vody, bohatě postačí, když ho položíte na talíř a přiklopíte poklopem nebo jiným talířem. Teplotu nastavte nanejvýše do středního rozmezí a rozhodně při tomto procesu nespěchejte. Jedině tak se maso prohřeje skutečně do hloubky a zároveň rovnoměrně. Poklop ho pak ochrání před nechtěným vyschnutím.

Všeobecně platí, že každá mikrovlnka je jiná, takže nelze určit optimální časové rozmezí. Pro začátek by však dvě minuty měly stačit. Další čas ohřevu přidávejte podle aktuální potřeby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno