Kuřecí maso: Recepty

Z kuřecího masa je možné uvařit řadu zajímavých jídel. Zapomeňte ale na nezdravý smažený kuřecí řízek nebo křidýlka. Dnes se podíváme na recepty z kuřecího masa, které jsou nejen zdravé, ale také chutné!

Kuřecí maso je považováno za dietní. Zároveň je zdrojem bílkovin, které potřebuje každý sportovec a aktivní člověk. Jestliže můžete, sáhněte ale po kuřecím mase z bio chovů. Bude chutnější, zdravější a zaručeně bez jakýchkoli reziduí antibiotik.

Kuřecí maso: Recept s čínským zelím

Tento recept z kuřecího masa je velmi jednoduchý a rychlý. Můžete si ho uvařit jako zdravý oběd.

Ingredience: kuřecí prsní řízky (1 – 2 podle počtu osob), menší čínské zelí, olivový olej, menší cibule, variabilně sušené houby, paprika, rajčata, sůl, pepř, sojová omáčka.

Postup: kuřecí prsní řízky nakrájejte na nudličky. Cibuli oloupejte a nasekejte nadrobno. Osmahněte ji na oleji a přidejte osolené a opepřené kuřecí maso, které prudce osmahněte. Pak přidejte omyté a pokrájené čínské zelí. Směs duste. Podle chuti můžete přidat namočené sušené houby nebo zeleninu (pokrájenou papriku, rajčata, cuketu…). Fantazii se meze nekladou. Zeleninu poduste, ale dejte pozor, ať se vám nerozvaří. Do směsi při dejte sojovou omáčku. Podávejte s rýží.

Kuřecí maso: Recept se sušenými rajčaty

Jestliže máte chuť na něco italského, vyzkoušejte tento recept na těstoviny s kuřecím masem a sušenými rajčaty. Jde opět o rychlý, ale velmi chutný recept s kuřecím masem.

Ingredience: kuřecí prsní řízek, sušená rajčata, kvalitní italské těstoviny, bazalkové pesto, olivový olej, sůl, pepř, parmazán.

Postup: kuřecí maso nakrájejte na nudličky a osmahněte na olivovém oleji. Přidejte pokrájená sušená rajčata. Těstoviny uvařte ala dente. Promíchejte je s bazalkovým pestem, přidejte směs s kuřecím masem a sušenými rajčaty. Na talíři ozdobte parmazánem. Podávejte se salátkem z rukoly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno