Jak rozmrazit rybu

Chcete k obědu připravit plody řeky nebo moře, ale nemáte k dispozici čerstvé? Nevadí. Naučte se, jak rozmrazit rybu, aby byla šťavnatá a chutná po všech stránkách. Není na tom nic složitého, však uvidíte.

Pomalé rozmrazování masa je nejbezpečnější

Nejbezpečnější způsob, jak se dá v domácích podmínkách rozmrazit rybí maso, je dát ho na talíř nebo třeba do větší do misky a vložit ho do lednice alespoň jeden den. O mnoho déle by tu však pobývat nemělo, aby se nezačalo kazit. Nějakou dobu to trvá, máte však záruku, že se výrobek bude rozmrazovat pomalu, ale přitom jeho jemná a po všech stránkách jedinečná struktura nebude poškozena. Tento postup samozřejmě vyžaduje předchozí plánování, protože větší ryby se budou rozmrazovat až 24 hodin.

Jak připravit mražené rybí filé

Proč nepoužívat pokojovou teplotu

Vždy se však vyhněte se rozmrazování rybího masa při pokojové teplotě. Bakterie, které se přirozeně nacházejí ve zmrazeném mase, se totiž vlivem tepla rychle aktivují a začnou se intenzivně množit. Tím samozřejmě urychlují proces kažení. Konzumace takového produktu, zvláště ve chvíli, kdy bude špatně propečený nebo dokonce nedovařený, vám tak může zadělat na značné zdravotní problémy.

Jak rozmrazit rybu rychle

Pokud nemáte tolik času, pak ji také můžete dát do misky s perlivou vodou. Nemusí to však být jen ona, k tomuto účelu se skvěle hodí i mléko. To perfektním způsobem urychlí proces rozmrazování, jedním dechem rovněž omezí charakteristický zápach rybiny a mnohdy také dodá masu krémovější chuť. I z tohoto důvodu se proto často do mléka namáčí i čerstvé ryby, a to před smažením nebo pečením.

Jde to ještě rychleji

Malé kousky ryb je také bez potíží možné rozmrazovat pod tekoucí vodou. Bude to sice trochu znát na chuti, ale pokud opravdu spěcháte, může se vám tento postup hodit. Nejprve rybu rozmrazujte velmi studeným proudem vodu, poté několikrát jemně zvyšte teplotu. Jde o velmi rychlou a efektivní metodu rozmrazování, ale pamatujte si, že pokud chcete perfektní výsledek, tak vodu udržujte pokud možno vlažnou a nikoli teplou. Příliš horká voda může narušit některé bílkoviny, takže se poté maso obtížně smaží nebo vaří.

Použít lze troubu

Pokud chcete ryby péct, využijte toho i při jejich rozmrazování. A jak na to? Jednoduše vsaďte na rychlou metodu rozmrazování, která si bere na pomoc teplo. Maso jednoduše vložte do kastrolu nebo do vhodného pekáče a poté vložte přímo do trouby. Nejprve nastavte teplotu jen mírně a to asi na 70 °C. Poté přidávejte, ale teprve ve chvíli, kdy začne tát led na povrchu ryby.

A jak si zajistit, aby ryba neztratila chuť? Především se vyvarujte náhlých změn teplot. Před další úpravou je také nutné rybu důkladně osušit kuchyňskou utěrkou od nahromaděné vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno