Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak složit plážový stan

Jak složit plážový stan

Chcete si pobyt u vody co nejvíce zpříjemnit? Pak se vám určitě bude hodit ochrana proti větru a písku. Zjistěte, jak složit plážový stan, aby vám tento potřebný úkon nezabral více než dvě vteřiny.

Plážové stany jsou velmi univerzální pomůckou. Jejich ochrana je totiž dvojitá. Pomohou vám proti nepříjemnému větru i proti drsnému písku, který se v okamžicích nepozornosti odkáže dostat opravdu úplně všude.

Rozkládání stanu je snadné

Ještě před několika lety nebyly plážové stany nepodobné těm klasickým. Složitou konstrukci bylo nutné připevnit k zemi za pomoci kolíků a provazů, ovšem ještě předtím se milovník pohodlí nevyhnul skládání tyčí a dalšímu pracnému skládání pevného rámu. Dnešní stany už jsou neštěstí mnohem jednodušší.

Základem takových modelů je kruhová obruč z pružného plechu. Takový stan stačí jen zbavit pojistek, položit na vhodnou plochu a on se vzápětí roztáhne zcela sám a bez vaší pomoci.  A podobně jednoduché je i jeho skládání.

Složte plážový stan za dvě vteřiny

Takže jakmile budete chtít stan na pláži opět složit, půjde až o primitivně jednoduchý úkon. Nejprve stan vezměte, vyklepejte ho a zbavte přebytečného písku. To je důležité. Zrnka písku by se vám mohla mezi konstrukci dostat a zadrhnout tak celý mechanismus. Plážový stan by se vám tak mohl rozbít už po prvním použití. Navíc, pokud byste ho náhodou doma chtěli roztahovat a vyčistit třeba od vylité limonády, měli byste rázem svou soukromou pláž u sebe doma. Vašemu vysavači by se to však určitě nelíbilo.

Následně jen vezměte skruž a přitlačte ji na zbytek konstrukce

Stan se pak složí docela sám a bez odporu. Musíte ho však skládat rovnoměrně a tlačit rovnoměrně po celém obvodu. Tlakem jen na jednu část konstrukce byste mohli celého pomocníka nepříjemně poškodit.

Následně stačí jen použít zajišťovací spony a máte hotovo. Stan uložte do obalu a můžete ho bez potíží odvést domů, kde bude čekat na další použití.

Jak vyčistit odolné skvrny

Často se stane, že se váš plážový stan od něčeho umaže. Většinou to bývá jídlo nebo limonáda. A jak odtud tyto odolné skvrny dostat? Možností je několik. Na většinu z nich vás bude stačit teplá voda. Plážové stany jsou totiž vyrobeny z odolného polyesteru, takže na nich žádná špína neulpívá.

Na odolné skvrny stačí jedlá soda

Jestliže vám horká voda nepomůže, pak vsaďte na domácí čisticí prostředky. Ty mohou mít mnoho podob. Nejosvědčenější je však rozhodně jedlá soda. Tu stačí rozmíchat v teplé vodě a vyčistit s ní veškerou špínu, kterou není možné jen teplou vodou odstranit. Pro ještě větší účinek přidejte do směsi trochu octa nebo citronové šťávy.

Tuto směs však předtím vyzkoušejte na nějaké méně viditelném místě. Může se totiž stát, že začne barvu na plážovém stanu naleptávat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno