Jak vybrat raketu na squash nebo badminton?

Badminton a squash patří k v současné době k nejpopulárnějším sportům. Stejně jako pro ostatní sporty platí i v tomto případě jedno základní pravidlo – pokud si chcete hru užít na maximum, je nutné, mít kvalitní a dobře zvolené vybavení. Základem dobré hry badmintonu nebo squashe je vhodně vybraná raketa. Poradíme vám, jak na to.

Pokud vybíráte sportovní náčiní, mezi které samozřejmě patří i raketa, je nutné výběru věnovat dostatek času. Rozhodně se vyplatí, pokud vsadíte na kvalitu – vybírejte rakety od známých a prověřených značek. Při výběru si také nechte poradit od zkušených profesionálů, rozhodně nevsázejte na rady kamarádů – každému totiž vyhovuje jiná raketa.

Na co si dát pozor při výběru squashove rakety

Při výběru squashové rakety (stejně jako té pro badminton) je nutné si nejdříve zodpovědět otázku – jak často budu chodit hrát, protože od toho se odvíjí vše ostatní. Squashových raket existuje celá řada. Jsou vyrobeny z různých materiálů nejčastěji je to Carbon, Titan, Kevlar nebo třeba i hliník. Pokud budete hrát squash rekreačně, stačí vám raketa z méně kvalitního materiálu, kterou lze sehnat již za 1000Kč, pokud budete chodit hrát častěji, vyplatí se, pokud si připlatíte. Velmi důležité je, aby vám raketa padla do ruky – nesmí se vám sdát těžká ani lehká, raději proto vyzkoušejte několik modelů. Co se týče tvaru máte na výběr mezi raketami s krčkem a bez krčku. To také musíte vyzkoušet sami, obě totiž mají své jisté vlastnosti.

Jak vybrat raketu na badminton

Výběr badmintonové rakety je podobný. Opět vsázejte na kvalitu a nic neuspěchejte. Pokud začínáte, nemusíte utrácet žádné závratné částky. Pozor si dejte hlavně na to, aby raketa byla pružná nebo středně pružná a vyvážená do ruky – to je pro začínající hráče nejdůležitější. Jestliže badminton hrajete již delší dobu, vyplatí se vám, za raketu si připlatit. V tomto případě vybírejte raketu podle vašeho stylu hry. Například útočné rakety by měly být tuhé a s vyvážením do hlavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno