Jak vybrat softshellovou bundu?

Softshell je speciální materiál, ze kterého se vyrábí především bundy. V podstatě se jedná o měkkou funkční tkaninu, která vás nezklame za žádného počasí, teda pokud není zrovna extrémně deštivo. Softshellové bundy seženete jak pro ženy, muže, tak i děti. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při jejich výběru, abyste neprohloupili.

V první řadě se softshellová bunda vyznačuje tím, že neprofoukne, takže s ní můžete vyrazit ven i za velkého větru. Současně je však oblečení vyrobeno z tohoto materiálu příjemně prodyšné, pružné a odolné proti oděru. Stejně tak vás nadchne lehkost bundy, což ocení především děti, které nemají rády na sobě žádné těžké a mohutné oblečení.

Vyberte si ze dvou typů tkanin

Věděli jste, že existují dva druhy tkanin? Softshell bunda tedy může disponovat membránou, která zvyšuje ochranu před větrem a částečně i před deštěm. Počítejte však s tím, že taková bunda je méně prodyšná.

Když sáhnete po bundě bez membrány, měli byste vědět, že taková bunda je prodyšnější, ale nenabízí takovou ochranu před deštěm a větrem. Záleží tedy na vás, jakou variantu upřednostňujete. První možnost je ideální spíše na zimu, druhá zase na jaro a léto, kdy není tak chladno a větrno.

Dávejte si pozor na velikost

Bunda představuje svrchní vrstvu, a proto při výběru velikosti dbejte na to, abyste pod ni dali ještě nějaké funkční tričko. Softshellová bunda dámská má trochu jiný střih než pánská. Zaměřte se na to, aby nebyla příliš velká, protože by nezvýraznila ženské křivky. Softshellová bunda pánská i dámská může mít i kapuci, vysoký límec či prodloužená záda.

Softshellová bunda

Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu lambeste.eu, kde najdete hřejivé bundy do každého počasí. Vyberte si z výrobců James & Nicholson, Portwest či Lambeste Textil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno