Jak zpracovat červenou řepu

Červená řepa je kořenová zelenina, kterou je určitě vhodné zařadit do jídelníčku. Možná ji nejíte jen kvůli tomu, protože jste zatím neochutnali nic jiného než řepu zavařenou. Věřte, že červená řepa chutná skvěle a navíc – obsahuje celou řadu pro lidský organismus cenných látek. V tomto článku najdete hned několik tipů na zajímavé recepty s červenou řepou. Při jejich výběru jsme vsadili na jednoduchost!

Proč červenou řepu zařadit do jídelníčku?

Červená řepa je na rozdíl do ostatních druhů kořenové zeleniny velmi bohatá na minerální látky. Obsahuje například draslík, hořčík, vápník a také sodík. Kromě toho v jejím obsahu najdeme i dusíkatou látku betain, která dokáže pozitivně ovlivnit činnost jater a také zabraňuje kornatění cév. Už jen proto byste měli o zařazení červené řepy do vašeho jídelníčku přemýšlet.

Nejlepší recepty z červené řepy

Mezi nejznámější a současně i nejchutnější recepty patří určitě boršč s červenou řepou. Jeho příprava je možná trochu složitější, ale stačí se jen držet postupu a vše hravě zvládnete. Boršč je ideální polévka pro zimní dny, díky velkému množství přísad nahradí i hlavní chod. Pokud máte rádi jednoduché recepty, určitě se vám bude zamlouvat červená řepa pečená v alobalu. Stačí řepu jen očistit a dát péct do trouby, chuť vás velmi mile překvapí. Nebojte se k pečené řepě přidat mátu, její chuť to zajímavě zvýrazní. Výborné jsou také zapečené těstoviny s červenou řepou. Stačí řepu chvíli podusit, přidat k těstovinám a zapéct se smetanou. Ke konci posypte těstoviny kvalitním sýrem.

I jako super nápoj
červenou řepu můžete využít i při přípravě čerstvého džusu. Stačí k ní přidat například jablko a mrkev a připravíte si koktejl plný vitamínů, který skvěle chutná. Do koktejlu přidejte špetku pepře pro zvýraznění chuti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno