Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak vysoko pověsit terč na šipky

Jak vysoko pověsit terč na šipky

Pořídili jste si domů šipky, abyste si mohli se svými přáteli nebo rodinou zahrát, ale nevíte, do jaké výšky umístit terč? Pojďme se společně zaměřit na to, jak vysoko pověsit terč na šipky, a na co dalšího si při jeho instalaci dát pozor, aby byla hra dle regulí a bez problémů.

Terč na šipkyRozhodli jste si pořídit domů elektronické nebo klasické šipky a nyní máte za úkol nainstalovat terč na zeď? Pak si dejte pozor na to, abyste jej pověsili do správné výšky. Často se nás ptáte, jak vysoko pověsit terč na šipky. Pravidla hovoří jasně a není se tak potřeba nad ničím přemýšlet. Střed terče, tzv. bull, by měl být ve výšce 173 cm od podlahy. Při montáži terče tak budete muset změřit vzdálenost od středu terče ke kotvícímu mechanismu pro zavěšení a tuto vzdálenost připočítat ke zmiňovaným 173 cm. Požadovanou míru si naměříte od podlahy a v tomto místě vyvrtáte vrut či zatlučete hřebí na zavěšení.

Dejte si pozor na správný odstup

Pokud si budete chtít zahrát šipky, není důležité jen to, jak vysoko pověsit terč na šipky, ale také to, z jaké vzdálenosti budete házet. Podle regulí by se startovací čára měla nacházet ve vzdálenosti 237 cm od terče. Abyste si mohli zahrát šipky bez kompromisů a dalších problémů, musí být dostatek prostoru i za startovací čárou. Minimální vzdálenost mezi terčem a zdí by měla mít 360 cm. Pokud je vzdálenost menší, najděte lepší místo pro instalaci terče.

Při montáži terče na šipky myslete na bezpečnost

Než začnete s prvoplánovou instalací terče na šipky, místo pro montáž si dobře rozmyslete. Vždy berte ohled na bezpečnost. Velmi často se terče umísťují na dveře, což ale není zrovna bezpečné. Pokud by někdo dveře otevřel zrovna ve chvíli, kdy bude hráč házet šipku, může dojít k vážnému zranění. Pokud tak přece jen nainstalujete terč na dveře, učiňte tak jen u dveří, které vedou do neprůchozích pokojů a se hrou začněte jen v případě máte-li 100% jistotu, že ve vedlejší místnosti nikdo není. Terč rozhodně neumísťujte v blízkosti nejrůznějších předmětů – zrcadel, monitorů, televizorů, nádobí a podobně. Čas od času se stane, že se někdo netrefí do terče, v případě nevhodného umístění může mít jeden hod fatální následky.

Přinesli jsme vám pár tipů pro umístění terče na šipky. Věříme, že se vám budou hodit a že si hru se svými přáteli náležitě užijete.

1 komentář

  1. Dobrý den , mám dotaz, zda existuje osvětlení na profi terč na baterie. Pokud ano, kde ho mohu zakoupit.
    Děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno