Domů Výživa Zdravé recepty Jak zahustit povidla

Jak zahustit povidla

Snažíte se zpracovat úrodu ovoce, ale stále se vám nedaří? Zjistěte, jak zahustit povidla snadno a rychle. Vystačíte si jen s tím, co najdete ve spižírně nebo v lednici.

Nezáleží na tom, jak povidla připravujete. Stejný postup lze použít jak na povidla připravovaná klasicky v hrnci, tak i na ta, která se vám pěkně bez námahy upekla v troubě.

Povidla z rynglí

Zahustit lze nejenom povidla

Pokud se vám povede připravit povidla příliš tekutá, jednoduše si vezměte k ruce strouhaný perník a vmíchejte ho přesně tolik, kolik potřebujete. Skvěle ladí s chutí povidel, snadno se s ním pracuje a nezpůsobuje kratší trvanlivost povidel. Kupujte speciální perník, určený ke strouhání (lze s ním posypat i nejrůznější sladká jídla apod.). Je k sehnání v běžných obchodech do 10 Kč. Pokud ho však nespotřebujete celý, velmi dobře ho uzavřete. Rádi se do něj totiž pouštějí moli nebo jiní záškodníci. V přídě potřeby ho můžete nastrouhat i do zásoby a uložit buď do vakuovací krabičky, nebo přímo zamrazit. Alternativně lze použít třeba i strouhaný kokos. Ten však chuť povidel přece jen trochu pozmění, takže s ním postupujte opatrně.

Další možností jsou například piškotové drobečky. Pokud vám dojdou, nebudou špatné ani drcené cornflakes. Co naopak důrazně nedoporučujeme je strouhanka. Nedává povidlům dobrou chuť, navíc se do ní tekutiny rychle vsakují.

TIP: Chuť povidel vylepšených perníkem ještě dále podtrhne špetka skořice.

Naopak příliš tuhá povidla jednoduše rozředíte trochou vody, dobře vmíchanou do celé konzistence povidel.

Jak zahustit další typy náplní

Pokud plníme nejrůznější koláče a šátečky, setkáváme se čas od času s tím, že náplň při pečení vytéká. Jak zahustit povidla už víte. Ovšem pokud vám vytéká marmeláda, pak strouhaný perník nedoporučujeme. Zcela by přehlušil původní chuť této ovocné náplně. Místo toho přidejte do marmelády lžičku škrobu. A tvaroh? Tady se bude hodit lžička nebo dvě vanilkového pudinku.

TIP: Pokud potřebujete povidla naopak trochu naředit (běžný problém těch poctivých domácích), použijte trochu rumu a vše dolaďte opět špetkou skořice.

Další tipy pro pečení

Pokud se vám povede nechtěně přesladit těsto, vylepšíte ho trochou jablečného octa nebo pár kapkami citronové šťávy. A chcete-li, aby byl korpus vašeho dortu či koláče nadýchanější, nahraďte jednu lžící mouky lžící solamylu. Kláč z kynutého těsta pak vždy pečte zprudka. Vyskočí více, než při běžně rozehřáté troubě. A aby vám šlo jakékoliv těsto z formy rychle vyklopit, vymažte formu tukem a poté ji na několik minut umístěte do lednice. Teprve poté do ní nalijte těsto a nechte upéct.

A jak na nepoddajný pečící papír? Můžete ho pomačkat a teprve poté vložit do plechu. Nebo plech lehce navlhčete vodou a teprve poté papír vyrovnejte dovnitř. Už nikdy vám tak nebude utíkat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno