Jak zamrazit papriky

Nevíte, jak zamrazit papriky papriky? Máme pro vás několik zajímavých tipů a osvědčených rad. A jako bonus přidáme i šikovné rady pro všechny, kterým se letos hojně paprik urodilo a rádi by jen nějak zužitkovali, případně uchovali na příští sezónu.

Paprika má neocenitelné zdravotní vlastnosti, které se mírně liší v závislosti na barvě a chuti této jedinečné zeleniny. Zlepšuje trávení, zabraňuje obávané ateroskleróze a posiluje naši imunitu. Vlastnosti papriky ocení také ti, kteří se starají o svou pokožku a oči. Je významným zdrojem vitamínů a minerálů.

Má asi pětkrát více vitamínu C než citrusy, také vitamíny ze skupiny B, vitamín A a vitamin E, jakož i základní minerály: draslík, fosfor, vápník, železo a hořčík. Tyto vitamíny (mnoho z nich je zároveň antioxidanty) potlačují stárnutí buněk a způsobují, že vypadáme mladší. Pravidelná konzumace paprik také snižuje hladinu tzv. špatného cholesterolu, takže chrání naše cévy před aterosklerózou. A jde i o vhodný dietní pokrm – vždyť ve 100 gramech má zelenina v průměru jen 30 kalorií a 2 gramy vlákniny. A abychom nezapomněli, paprika působí také trochu diureticky, takže podporuje proces čištění těla.

Zamražení paprik

Ale teď zpátky k tématu našeho článku? Chcete vědět, jak je to s mrazením paprik? Jednodušší už to asi ani být nemůže. Pro mrazení jsou vhodné všechny druhy paprik, ale ty úplně nejlepší jsou ty tenkostěnné. Jednoduše je očistěte, zbavte semen a nakrájejte na poloviny nebo tenké proužky, vyskládejte vedle sebe na vhodný plech nebo tác a nechte zamrazit. Po několika hodinách přesypte do vhodné nádoby nebo mrazicího sáčku a uložte v mrazáku. Po zamrznutí papriku znovu nerozmrazujte, byla by vodnatá a bez chuti. Zmrazené plody je třeba okamžitě použít do polévky, dušených jídel apod.

Další dobré tipy na zpracování paprik

Nakládaná paprika, která se hodí k mnoha pokrmům

Máme doma chilli papričky? Pak vyzkoušejte tuto směs, jíž lze posléze přidat do polévek , salátů, masových pokrmů nebo třeba těstovin.

Ingredience:

  • 1 kilogram chilli papriček (různé barvy)
  • 4 polévkové lžíce olivového oleje
  • 1 polévková lžíce soli
  • 2 polévkové lžíce cukru
  • 1 litr vařené vody
  • 1 sklenka octa
  • 1 lžička hořčice
  • 1 lžička mletého pepře
  • 5 bobkových listů
  • 3 stroužky česneku na každou sklenici

Postup:

Papriky omyjte a osušte a odstraňte z nich semena. Do hrnce nalijte vodu, ocet, olej, cukr, sůl a přidejte veškeré koření. Marinádu vařte půl hodiny na mírném plameni. Do předem vymytých sklenic naskládejte papričky, přidejte česnek a zalijte marinádou tak, aby byla veškerá zelenina ponořena. Sklenice dobře uzavřete a vložte do hrnce s vodou. Přiveďte k varu a pasterizujte po dobu 10 minut. Položte horké sklenice na ručník vzhůru nohama. Nechte vychladnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno