Jaké spodní prádlo nosit při sportování?

Milovníci sportu moc dobře vědí, že perfektní výkon do značné míry závisí na vhodně zvoleném oblečení. Tedy i na spodním prádle. Jaký typ zvolit, abyste se při provozování aktivit cítili dobře a nic vás neomezovalo?

Myslete na své zdraví

Spodní prádlo vám nesmí přivodit zdravotní problémy. Jedním ze základních vlastností by proto měla být prodyšnost, která je typická pro přírodní materiály jako bavlna a bambus. Dobrou volbou může být také jemné merino.

Trenýrky foto

Spodnímu prádlu ze syntetických materiálů se raději vyhněte, neboť zvyšuje vlhkost prostředí v oblasti genitálií. Takové podmínky jsou ideální pro bakterie, které se velmi rychle množí a mohou způsobit nepříjemnou infekci (např. zánět vlasového váčku – folikuliditu).

Co se týče zmíněné bavlny, je vhodná při provozování méně náročných sportů. Profesionální sportovci dávají přednost funkčním materiálům.

Jaký střih prádla pro sport zvolit?

Spodní prádlo vás nesmí tlačit, škrtit, stahovat, ale ani plandat. Mělo by být tak akorát. Co se týče střihu, většina mužů preferuje boxerky. Ty totiž představují jakýsi kompromis mezi těsnými slipy a volnými trenkami.

V praxi však záleží spíše na provedení konkrétního kusu než na typu prádla. Někteří muži nedají dopustit na trenýrky. I ty mohou být vyhovující – stačí sáhnout po správném střihu a velikosti. Za zmínku stojí například populární trenýrky Represent a Styx trenky. Prádlo těchto značek sice není určeno pro profesionální sportovce, ale v rámci relaxačního sportování – proč ne!

Trenky pro sportovce

Co se týče sortimentu ženského spodního prádla určeného na sport, platí úplně stejná pravidla. I ženy vyžadují maximální pohodlí – kalhotky by měly obepínat zadek a nezařezávat se. Zároveň kladou ještě větší důraz na zdravotní nezávadnost, neboť jsou náchylnější na bakteriální infekce.

A kde se po kvalitním spodním prádle poohlédnout? Skvělé kousky známých značek seženete v oblíbeném e-shopu Trenyrkarna.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno