Jakub Holuša trénink

Jakub Holuša je velmi talentovaný český běžec. Jakub Holuša se specializuje na 1500 metrů, ale dokáže si poradit i ve steeplu na 3000 metrů.  V  současné době závodí za klub Dukla Praha. Osob ním trenérem Jakuba Holušy je Josef Vedra. Dnes si představíme  jak vypadá takový klasický tréninkový den Jakuba Holušy..

Jak vypadá tréninkový den Jakuba Holušy

Trénink zabírá Jakubovi Holušovi téměř celý den. Jeho den začíná probuzením většinou okolo 8:30 , po probuzení následuje lehká snídaně. Před desátou hodinou vyáží Jakub Holuša na stadion. Jakub bydlí na ubytovně Dukla Praha a stadion Juliska má tedy jen kousek, přibližně 300 metrů. Jde do šatny, kde se převlékne. Jeho trénink začíná rozklusáním zhruba to jsou 3 kilometry, po rozklusání následuje rozvičení a protažení – to trvá zhruba 20 minut. Dále následuje běžecká abeceda ( 10 minut) a rovinky na rozběhání ( 4 krát 100 metrů … poslední rovinka je nejrychlejší). Potom již Jakub Holuša obuje tretry nebo speciální lehké boty, podle toho jaký ho zrovna ten den čeká trénink a začne běhat úseky ( každý den je jiný).
Jakub Holuša
Když skončí úseky následuje výklus asi 10 minutový a na závěr lehké protažení. Rovnou ze stadionu jde Jakub Holuša do šatny, kde si nechá věci a pokračuje do místnosti s regenerací( kde je k dispozice pára+ teplá a studená vody +výřivka a samozřejmě masér.)

Po té odchází Jakub Holuša na oběd do vojenské jídelny, která se také náchází v blízkosti stadionu a hned vedle ubytovny. Tam se tedy naobědvá s hodiny ukazují 13:00. Po obědě následuje odpočinek na pokoji, většinou nějaká hra na playstationu nebo spánek.

Na odpolední fázi chodí Jakub Holuša kole 16:30 a většinou jde klusat 8 až 10 kilometrů, nebo jde posilovat  v tom případě opět následuje rozkus+rozvičení +abc+rovinky .. a posilování a na závěr výklus+ protažení.

Po tréninku následuje regenerace, ale už na tak dlouho dobu jako odpoledne. Někdy Jakub Holuša volí kryokomoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno