Jakub Hyman trénink

Jakub Hyman je reprezentační sánkař. Ukážeme si jak vypadá sáňkařský trénink Jakuba Hymana během letní i zimní přípravy. Ukážeme si také jeden den Jakuba Hymana se soustředění ve Whistleru.

Jakub Hyman se Jakub Hyman fotonarodil 16.4.1984. Se sáňkováním  začal ve Smržovce v roce 1994.  Do seniorské sáňkařské reprezentace nakoukl v roce 2003. V roce 2006 se zůčastnil olympijských her v Turíně, kde obsadil 27. místo ze 40 závodníků. Jakub Hyman měří 180 centimetrů a važí 80 kilogramů. Bydlí ve Smržovce.

Jakub Hyman trénink

Trénink Jakuba Hymana se dělí na: – letní přípravu
-zimní přípravu

Letní příprava Jakuba Hymana
Letní příprava Jakuba Hymana začíná začátkem dubna, trénink je v letní přípravě rozdělen na tři části: – posilovna
ježdění na sáňkařské dráze na kolečkových sáních a nácvik startu na startovním trenažeru
doplňkové sporty

Trénink v posilovně začíná začátkem dubna a to objemovým tréninkem. A střídá se každý měsíc s tréninkem silovým a to až do poloviny září, kdy přechází na trénink silově dynamický. Posilovnu navštěvuje Jakub Hyman 4x – 5x týdně. Pro sáňkáře je důležité nabrat objem, aby měl co největší váhu a poté přidává na síle. A ke konci období to přemění v dynamiku.

Trénink na samotné Jakub Hymansáňkařské dráze začíná začátkem června a nácvik startů se začíná trénovat od července. Jakub Hyman je zaměstnán v Dukle Praha na poloviční úvazek, tudíž si přivydělává i jinými pracemi, proto nemá přesně stanoveny hodiny tréninku.
V letní přípravě se každou středu věnuje pouze tréninku a regeneraci. Začíná se na sáňkařské dráze ve Smržovce nácvikem startů, dále čtyřmi jízdami na in-line kolečkových sáních, mezi tím zařazují do tréninku cviky na obratnost, hod medicinbalem atd. Následně se přesunou do posilovny. A po tréninku v posilovně se přemístí do Liberce na Duklu. Kde mají zajištěné masáže, saunu, výřivku atd.

Někdy si také zahrají nějaký doplňkový sport, jako je beach volejbal, tenis či fotbal. Ostatní dny jsou zaměřené především na posilovnu a dva dny ještě na ježdění na kolečkových sáních a nácviku startu na trenažéru.

Jakub Hyman – zimní příprava

Zimní příprava Jakuba Hymana začíná kolem poloviny října. V závislosti na financích a také na tom, jestli jsou otevřené umělé chlazené dráhy.

Závodní období ( závody světového poháru) Jakub Hyman sánězačíná pro Jakuba Hymana kolem poloviny listopadu. Tréninkové dny se liší v závislosti na počtu a času tréninku. Na výcvikových táborech mají většinou k dispozici dva tréninky po třech jízdách denně. Při světových pohárech je již jen jeden trénink denně po dvou až třech jízdách. V tomto období se snaží udržovat formu, 2x – 3x týdně v posilovně a také doplňkovými sporty. Hodně času zabere příprava sání.

Jakub Hyman tréninkový den

Pro názornost si také ukážeme jak vypadal celý den Jakuba Hymana při předolympijském soustředění, kteřé se uskutečnilo ve Whistleru.

8:00 Budíček, rozcvička
8:30 snídaně
9:00-12:00 příprava sání
12:00 oběd
13:00 ojezd na dráhu
13:20 – 14:00 procházení dráhy
14:15-14:30 rozcvičení před tréninkem
14:45-17:45 trénink
18:00-19:00 svačina, relax
19:30-20:30 posilovna
21:00 večeře
21:30 karty
23:30 spánek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno