Jediná správná ochrana, když vyrážíte za sportem do zahraničí

Běžná pěší turistika, divoká jízda po alpských svazích, jachting na moři, plážový volejbal, jízda na gumovém kruhu, projížďka na koni, to všechno jsou sporty, které vás mohou dostat do velmi nepříjemné finanční situace. Jejich výčet je mnohem širší. Neriskujte, že budete na mizině kvůli tomu, že jste sportovali v cizině, stal se vám úraz a vy neměli pojistku.

Chráníte sami sebe

Bez klasické cestovní pojistky nesmíte za hranice České republiky vyrazit v žádném případě. Z této pojistky jsou totiž kryty veškeré léčebné výlohy. Za péči lékařů se draze platí v každé zemi. Například vyšetření u zubaře vás může vyjít na několik tisíc, stejně jako ošetření při nevolnosti. Pokud ale dojde k úrazu, šplhají se ceny na několik desítek tisíc. Draze se platí také za transport do a z nemocnice apod. Skrze cestovní pojištění chráníte jedině sami sebe před finančními i jinými problémy.

Ošetření lékařem

Vybírejte si!

Nabídka je široká, pojišťovny se předhání, aby k sobě přitáhly co nejvíce klientů. Využijte konkurenčního boje a než cestovní pojištění sjednáte, udělejte si online porovnání nabídek. Neřiďte se ale jen cenou. Důležitý je rozsah pojistného krytí (tedy vše, na co se pojistka vztahuje). Výhodnou pojistku poznáte i podle výše léčebných výloh. Mělo by to být 5 000 000 Kč, platí pro běžné cesty po celém světě.

Existujte ještě větší ochrana

Když budete v zahraničí sportovat, pečlivě si projděte seznam rizikových sportů, které pojišťovna má. Pro některé druhy aktivit je třeba se připojistit. Mezi rizikové sporty patří například i jízda na vodním skútru, freeride, horolezectví a všechny druhy lezení, mountain biking a další. Jako doplněk se hodí i úrazová pojistka, dobré je mít ještě pojištění odpovědnosti. V současné době boduje cestovní pojištění od AXA ASSISTANCE CZ, koupíte ho pohodlně přes internet se slevou 20 %.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno