Jaký je rozdíl mezi skateboardem a longboardem?

Mnoho lidí si plete skateboard a longboard. Někteří tyto dva pojmy dokonce považují za totéž. Možná i vy tápete v rozdílech mezi nimi. Věřte, že ačkoli se v obou případech jedná o prkno na kolečkách, longboard a skateboard není totéž. Abyste v tom konečně měli jasno, společně se v dnešním článku oběma prknům podíváme na zoubek a vysvětlíme si rozdíly mezi nimi.

Co je skateboard?

Skateboard bezpečně poznáte podle jeho obdélníkového tvaru, přičemž obě jeho kratší strany jsou zaobleny. Součástí jsou tvrdá kolečka pro skateboard menších rozměrů, která se mohou pyšnit opravdu vysokou odolností a tím pádem i dlouhou výdrží. Skateboard nachází využití především v nejrůznějších skateparcích, jezdí se s ním na U-rampách a společně s ním překonáváte i další pro skejťáky dobře známé překážky. Skateboard je však vhodný i pro kratší jízdu po městě nebo po parku.

skateboard

Co je longboard?

Poznávacím znamením longboardu je dlouhá deska měřící okolo jednoho metru. Nejčastěji má tvar protáhlé kapky – odpředu dozadu se zužuje skoro až do špičky. Může mít ale i jiný tvar, který se rozlišuje podle toho, jaký typ jízdy na longboardu preferujete – kopce, silnice, downhill. Longboard má široké trucky a větší kolečka, díky kterým na něm lze jezdit opravdu rychle. Jízda na longboardu věrně připomíná surfování na vlnách.

longboard

Jaký je hlavní rozdíl?

Nyní již víte, co jsou ona prkna na kolečkách vlastně zač. Máte i základní představu o tom, v čem se liší a jaké mezi sebou mají rozdíly. Nyní si možná pohráváte s otázkou, jestli je pro vás lepší volbou skateboard, nebo jestli byste měli sáhnout po longboardu.

Hlavní rozdíl, který vám možná pomůže v rozhodování, je, že skateboard patří spíše do skateparků, zatímco longboard může skvěle posloužit jako dopravní prostředek. Triky sice můžete provádět na obou prknech, ale skateboard je pro tento účel vhodnější volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno