Kaufland v Polsku

Německý obchodní řetězec Kaufland se nachází v několika evropských státech. Patří mezi ně Česko, ale také Polsko. Kaufland v Polsku je hojně navštěvovaný i českými zákazníky, kteří žijí v pohraničí. Některé produkty jsou totiž levnější než u nás. Co vše je u našich sousedů k sehnání a za jaké ceny?

Kaufland v Polsku

ObchodPrvní Kaufland v Polsku byl otevřený v roce 2001 ve Stargardu Szczecinskim. I pro Polsko se jedná o významný a velký obchodní řetězec, který zaměstnává přes 140 tisíc zaměstnanců. K listopadu 2013 se na území Polska nacházelo celkem 168 obchodů sítě Kaufland a 3 distribuční centra. Jen pro srovnání, v České republice byl první Kaufland otevřen již v roce 1998, a to v Kladně. Jednalo se přitom o první zahraniční pobočku.

Do Polska pro polské produkty

Tak jako český Kaufland razí filozofii prodeje z velké míry českých potravin, Kaufland v Polsku razí to samé pro potraviny polské. Polské výrobky nenakupujte s předsudky, přes výjimky se jedná o kvalitní produkty. Ačkoliv se do Česka občas dostane nekvalitní maso nebo jiný produkt z Polska, který pohled na polský trh kazí, realita v Polsku je jiná. Poláci si na kvalitě potravin potrpí a především uzeniny a jiné produkty mají opravdu kvalitní. Do polského Kauflandu můžete jít na Krówki, mražené pierogi nebo polský alkohol – Żubrowku nebo Soplicu.

Polsko má jiné akce než u nás

Pokud vyrazíte do polského Kauflandu na nákupy, dejte si pozor na akce. Akční letáky se v Polsku totiž od těch českých liší. Pokud chcete mít přehled o tom, co se v polském Kauflandu aktuálně prodává, navštivte internetové stránky www.kaufland.pl, kde najdete i aktuální katalog. Ceny jsou pochopitelně uvedeny v polské měně – zlotých (PLN). Hodnota 1 zlotého je aktuálně 6,09 Kč. Pokud byste chtěli mít akce polského Kauflandu vždy po ruce, můžete si do svého mobilního telefonu stáhnout aplikaci plnou slev a akcí. V obchodech naleznete i řadu produktů privátních značek, včetně potravin v bio kvalitě pod značkou K-Bio.

V Kauflandu v Polsku najdete také velké množství výrobků, které jsou k sehnání i u nás. Někdy jsou levnější, zpravidla se však ceny vyrovnávají. Pokud byste tak do Polska měli jet několik desítek kilometrů, cesta se vám pravděpodobně nevyplatí. Pokud však bydlíte přímo u hranic či v bezprostřední blízkosti polského Kauflandu, nákupy stojí za zvážení. Nejen kvůli ceně, ale také kvůli rozmanitosti a pestrosti. Pokud máte rádi tradiční polské produkty, budete pro ně muset do Polska. Rozhodně zde však neplatí kvalitativní rozdíly, které známí například při porovnání s Německými obchody. Česko i Polsko jsou z hlediska kvality i cen na velmi podobné úrovni.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno