Kde najdete všechny sporty na jediném místě? Na Erasport.cz!

Pokud jste vyznavači i jiných sportů než jen fotbalu, hokeje nebo dalších pár stěžejních odvětví, kterým se česká sportovní média věnují, máme pro Vás potěšující zprávu.

Již bez mála rok existuje všeobecný sportovní zpravodajský server, který píše o všech sportech, které Vás jen napadnou. „Erasport.cz, všechny sporty na jediném místě“ Vám níže přináší pár důležitých událostí těchto dní, přesvědčte se sami, zda Vás svým servisem zaujme či nikoli.

Vodní sporty…

Český svaz kanoistů (ČSK) pořádal od minulého pátku do neděle 22. května v Račicích u Mělníka druhý závod Světového poháru rychlostních kanoistů, přihlášeno bylo 650 posádek, v nichž pádlovalo na 57 medailistů z loňského světového šampionátu. Čeští rychlostní kanoisté se lehce probojovali do finále, v něm ale nakonec na medaile valná většina nedosáhla. Český kajakář Filip Šváb zaostal pouhé čtyři setiny sekundy za medailí ve sprintu na 200 metrů, obsadil páté místo. Stejná příčka patří i jediné české kanoistce na této trati, Anně Navrátilové. Deblkajak Andrea Doktorová, Michaela Fasnerová obsadil místo desáté. Na trati na 5000 metrů pak ale udělali obrovskou chybu rozhodčí, pokud chcete vědět podrobnosti a kdo nakonec stál na stupních vítězů, navštivte sekci vodních sportů, kanoistika.

Motorsport…

Po roční pauze se do kalendáře mistrovství světa vrací Rally Argentina, kdy tamní trati hostily seriál IRC. O další body v rámci P-WRC jede bojovat Martin Semerád, který tak plní povinnost absolvovat alespoň jednu soutěž v zámoří. Protože start v Argentině je pro rodinný tým náročnou záležitostí, bude mít posádka k dispozici jen trojčlenný tým a půjčené auto. Z 63 přihlášených posádek vypadl Henning Solberg startující za tým Stobart Ford. Soutěž začíná už ve čtvrtek 26. 5. 2011, a to diváckou speciálkou v Carlos Paz. Celkový vítěz této rallye pak bude vyhlášen v neděli odpoledne.

Erasport.cz píše také o závodech formulové série IndyCar. V uplynulých dnech se na oválu Indianapolis Motor Speedway strhl infarktový boj o to, kdo se kvalifikuje do závodu Indy 500 a kdo pojede předčasně domů. Ze souboje nejhůře vzešel tým Andretti Autosport, který měl jen poloviční úspěšnost.

Tenis…

V těchto dnech je tenisový svět upřen ještě na French Open, za necelý měsíc ale startuje také už 125. ročník Wimbledonu! Nejslavnější a zároveň nejstarší tenisový turnaj planety odstartuje 20. června. V loňském roce se přitom Wimbledon, jenž se tradičně hraje na travnatých dvorcích v All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, perfektně povedl českým tenistům i tenistkám. Letos tak budeme doufat, že se na předměstí Londýna dočkáme dalších vynikajících výsledků. Kompletní pozvánku i s ohlédnutím za minulým ročníkem najdete v tenisové sekci Wimbledon.

Cyklistika…

Tyler Hamilton, bývalý týmový kolega amerického cyklisty Lance Armstronga, v nedělním televizním pořadu „60 Minutes“ podotkl, že vedení Mezinárodní cyklistické federace pomohlo sedminásobnému vítězi Tour de France zakrýt pozitivní dopingové testy. Informaci v pondělí přinesla agentura Reuters. Tyler Hamilton v pořadu řekl, že se mu Armstrong přiznal, že byl pozitivně testován na EPO (erythropoetin) během Tour de Switzerland v roce 2001, ale přesto unikl trestu Mezinárodní cyklistické federace (UCI). Armstrong vždy tvrdil, že nikdy nebyl pozitivně testován. Na Hamiltonova slova okamžitě reagoval Armstrongův právník. Také zdroj z UCI, která sídlí ve Švýcarsku, agentuře Reuters potvrdil, že v letech 2001-2003 nebyl Amrstrong pozitivně testován. Více se dozvíte v sekci cyklo.

To vše a ještě mnohem více se dočtete na Erasport.cz!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno