Kobylí mléko

Kravské mléko používáme v kuchyni denně. Existují však i další druhy mléka, které jsou mnohem zdravější, o jejich použití se u nás ale příliš nemluví. Takovým je i kobylí mléko, které je zdravé a z hlediska složení se nejvíce podobá mateřskému mléku.

Kobylí mlékoAčkoliv kobylí mléko v našich domácnostech běžně nepoužíváme, z historického hlediska se pro konzumaci a známé blahodárné účinky používalo od nepaměti. Podle historických pramenů se používalo kobylí mléko už před 3 tisíci lety, propagátorkou konzumace kobylího mléka byla také královna Kleopatra. Ta údajně kobylí mléko popíjela pravidelně, a dokonce se v něm i koupala. Blahodárné účinky kobylího mléka a pozitivní vliv na lidskou pleť potvrdily i vědecké výzkumy. Koňské mléko má omlazující a regenerační schopnosti a z hlediska obsahu se nejblíže podobá lidskému mateřskému mléku, naopak se velmi liší od mléka kravského. Mezi lidmi je také podstatně více alergiků na mléko kravské než na mléko koňské, to mnohdy snáší bez jakýchkoliv problémů.

Složení kobylího mléka

Kobylí mléko obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, je také nízkotučné. Bez jakéhokoliv odstřeďování má pouhých 1,5 % tuku. Obsahuje také velké množství proteinů, imunoglobulinů a lysozymu, díky čemuž má pozitivní vliv na imunitní systém. Kobylí mléko je bohaté na esenciální mastné kyseliny, např. linolovou nebo linolenovou. Obsahuje stejné množství imunoglobulinů jako mateřské mléko a až dvakrát více mléčného cukru.

Vliv kobylího mléka na zdraví

Kobylí mléko má blahodárné účinky na lidský organismus. Skvěle působí zvnějšku, zlepšuje kvalitu pleti a pokožky. Pozitivně ale působí i na vnitřní orgány. Pravidelnou konzumací kobylího mléka zlepšíte funkci srdce, posílíte celý cévní systém, ale trávicí systém, játra nebo střeva. Pitím kobylího mléka posílíte svůj imunitní systém a budete snadněji odolávat nemocem. Podle výzkumů podporuje mléko i centrální nervový systém, pomáhá při soustředění a zvyšuje intelekt.

Použití kobylího mléka

Kobylí mléko lze popíjet v jeho přirozené podobě, stejně tak lze zakoupit ve formě sušeného prášku. Kobylí mléko je častou přísadou mnoha doplňků stravy, ale také přírodních kosmetických přípravků. Kobylí mléko je vhodné i pro děti, alergiky či starší osoby. Doporučuje se pro zmírňování kožních problémů, zabránění degenerativních procesů vlivem stáří nebo při náročných emocionálních situacích.

Kobylí mléko je zázračný nápoj, který se u nás bohužel často opomíná. Vyzkoušejte rozšířené kravské mléko nahradit kobylím, které je zdravější a díky podobnosti s mateřským mlékem i přirozenější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno