Kontaktní čočky a sport

Pokud máte problémy ze zrakem a brýle vás již obtěžují pak můžete vyzkoušet kontaktní čočky.

Někdo má brýle již téměř od narození a někomu se objeví oční vada až v dospívání. Ko korekci oční vady se používají dioprické brýle s příslušným počtem dioptrií. Pro běžný život nejsou skoro žádnou obtíží. Tou se mohou stát při různých činnost, zvláště při sportu, zvláště při kontaktních sportech, jako je například fotbal, hokej, házená, florbal atd. Řešením pak mohou být kontaktní čočky.

Sportovci si kontaktní čočky oblíbily

Kontaktní čočky nám poskytnou také více bezpečí. Protože například při fotbale by hráče brýle mohli omezovat a lehce by mohlo dojít k jejich rozbití. Kontaktní čočky nosil například Jan Koller, který je historický nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace. I malá dioprická vada vás může hodně limitovat ve vašem sportovním výkonu. Například už při 0,5 diopriích můžete mít lehké problémy a například občas promáchnete bez příčiny míč.

Strach z kontaktních čoček

Spousta lidí má strach z nasazovaní kontaktních čoček a že si je nedokáží do oka dostat. Nasazování čoček se za pár dní naučíte a pak už to budete dělat automaticky.

Laserová operace

Jsou lidé kteří kontaktní čočky ve svém oku nesnesou a kontaktní čočky prostě nemohou nosit. Další alternativou může být laserová operace vašich očí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno