Krokoměr na ruku jako hodinky

Krokoměry se staly v několika posledních letech poměrně vyhledávaným sortimentem. Může za to hlavně lidská mentalita a novodobý životní styl, kdy se většina z nás pohybuje stále méně a méně. Sedavá zaměstnání mají velice neblahý vliv na celkovou kondici a zdraví člověka.

Právě kvůli tomu si někteří jedinci pořizují krokoměr na ruku jako hodinky, aby věděli, kolik kroků za den ujdou. Jaký je jejich energetický výdej a kdy naopak musí vyrazit ještě za nějakým sportem, aby alespoň v částečné míře naplnili potřené pohybové kvóty.

Podoba moderního krokoměru

Především ti neznalí si pravděpodobně nedokáží představit, jak takový krokoměr vypadá. Jde ve své podstatě o elektronické zařízení malých rozměrů. Produkt snadno skladovatelný v kapse, popřípadě upotřebitelný v závěsu na krku.

Výrobek, jehož dominantou je malý displej, kde se zobrazují potřebné údaje. Princip fungování je poměrně jednoduchý. Malým zařízením jsou měřeny výkyvy vašeho těžiště, jež odpovídají klasické chůzi, z čehož lze poměrně přesně určit celkový počet kroků za den.

Funkce krokoměru

Krokoměr na ruku jako hodinky, může mít samozřejmě odlišné množství funkcionalit, v závislosti na tom, co od daného přístroje očekáváte. Kromě celkového měření kroků je to i denní počítadlo, popřípadě kalkulace rychlosti. Nechybí stopky nebo časová měřidla, včetně ukazatele množství spálených kalorií.

Příjemnou funkcí může být také ukazatel efektivního času chůze, s nímž na první pohled vidíte, kolik kroků byste měli ještě udělat.

Nejprodávanější krokoměry na trhu

Nabízen je samozřejmě bezpočet nejrůznějších značek. Pakliže vás však zajímá kvalitní krokoměr na ruku jako hodinky, pak se zaměřte na výrobce typu inSPORTLINE, Tanita nebo Yamax. Záruka precizního zpracování a hlavně přesného měření, o něž stojí bezpochyby každý člověk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno