Domů Cvičení Kulturistika Kulturistický tréninkový deník: sestavte posilovací plán

Kulturistický tréninkový deník: sestavte posilovací plán

„Kolik jsem těch shybů minule udělal??… A kolikrát jse, sakra, zabenčoval s tou osmdesátkou??“ Pokud Vám podobná slova vycházejí z úst každý trénink, možná je na čase založit si tréninkový deník.

Tréninkový deník je neocenitelná pomůcka kulturisty. Má v něm zaznamenány tréninky, cviky, množství sérií, počty opakování, váhy, pocity a výživu. Je to jakási mapa jeho pokroku.

Tréninkový deník

Před kterýmkoliv cvičebním dnem jej otevře, nalistuje poslední trénink a přečte si, jaké cviky prováděl, kolik dělal sérií na jednotlivé tělesné partie a jaké váhy zvedal. Nic si nemusí pamatovat, všechno má před sebou černé na bílém. Takové monitorování kulturistického života Vás nevodí v bludných kruzích a nezdržuje tak. Tlačí Vás neustále kupředu a neumožňuje zahnout do slepé odbočky. Co se mě týče, tréninkový deník si píšu od samého počátku svých posilovacích pokusů až dodnes. Jasně tak vidím svůj pokrok, zapisoval jsem si i tělesné parametry jako výšku a váhu a samozřejmě obvody hrudníku, bicepsů, stehen a lýtek, a po čtvrt roce jsem měření vždy opakoval a porovnával. Když se dnes ohlédnu zpátky a deník si procházím, mnohokrát se mi stane, že si daný trénink úplně vybavím. Tyhle myšlenky a vzpomínky jsou velice důležité, jejich zhmotněním je potom Vaše postava. Avšak nebudete si mít co připomenout a neuvidíte to velké úsilí a dřinu, když si nebudete psát tréninkový deník. Stačí zaběhnout do papírnictví a koupit jeden linkovaný sešit s tvrdými deskami a propisku. A pak je již vše na Vás.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno