Domů Výživa Výživa, strava Lidl: informace, otevírací doba

Lidl: informace, otevírací doba

Lidl je značka obchodního řetězce, který na území České republiky působí od roku 2003. Patří mezi u nás mezi populární obchody. Víte, kdy má otevřeno, co v něm koupíte a jakou má historii?

Vlastníkem obchodní značky Lidl je německá společnost, vlastníci rovněž prodejny Kaufland. V současné době se prodejny Lidl nachází v takřka 30 státech Evropy. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Lidl má bohatou historii, sahající až do 30. let minulého století. V 80. letech se postupně rozšiřoval po celém Německu a od 90. let expandoval do zahraničí a stále se rozrůstá.

Lidl v České republice

První prodejny Lidl byly v Česku otevřeny v roce 2003. Tehdy jich bylo pouze 14, ale už o dva roky počet prodejen Lidl v Česku vzrostl na 124. V současné době se na území ČR nachází přes 230 prodejen.

Nabízený sortiment

V obchodních řetězcích Lidl naleznete kromě potravin rovněž drogerii a nejrůznější spotřební zboží. V rámci úzce zaměřených týdnů nabízí zákazníkům každý týden nové, speciální produkty. V Lidl prodejnách pravidelně probíhají týdny asijské, mexické, americké, italské a další. Pravidelně je k dispozici rovněž zboží pro domácnost, zahradu, kutilství, stejně jako oblečení. Velkou konkurenční výhodou společnosti Lidl jsou nízké ceny a poměrně kvalitní produkty privátních značek.

Kritika řetězce

I přes nízké ceny, prozákaznický přístup a zajímavé zboží získal řetězec Lidl za dobu svého působení pořádnou dávku kritiky. Hojně se diskutovala především problematika kácení stromů v okolí stavenišť Lidl, ale také použití pesticidů v ovoci a zelenině, neekologickém nakládání s odpady, špehování zaměstnanců či vykořisťování. Na druhou stranu se Lidl pyšní dobře cílenou reklamou, mnohačetnými oceněními Obchodník roku a další, či kuchařskými celebritami Paulusem a Ihnačákem.

Otevírací doba

Otevírací doby prodejen Lidl se liší v závislosti na konkrétní lokalitě. Lidl obchody jsou otevřeny po celý týden, a to včetně víkendů, kdy mají zkrácenou otevírací dobu. Ve větších městech je většina Lidl prodejen otevřena od 7 do 21 hod., eventuálně v neděli od 8 do 21 hod. V menších městech však bývá otevírací doba kratší, často např. od 7 do 20 hod. od pondělí do soboty a od 8 do 18 hodin v neděli.

Patříte také mezi pravidelné návštěvníky obchodního řetězce Lidl, nebo dáváte přednost jiným obchodním řetězcům? Také oceňujete kvalitu privátních značek, zajímavé produkty z různých oblastí či nízké ceny, nebo společnost spíše kritizujete pro své prohřešky a aféry?

1 komentář

  1. Dobry den mam k vam prosbu proc Lidl v cesku neprodava kastanove pyre na slovensku ho maji u nas asi problem dekuji za kladnou odpoved s pozdravem Plincnerová Z Varu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno