Limetková šťáva

Letní osvěžení nepřináší jen šťáva z citronu, ale také limetková šťáva. A rozhodně se nehodí jen do mojita či dalších osvěžujících drinků. Šťáva z limetek je plná zdraví prospěšných látek a vitamínů. Důvodů, proč ji popíjet, je celá řada.

Limetka

LimetyLimetka je známým citrusem především díky řadě alkoholických nápojů, ve kterých má pevné místo. U českých konzumentů ale stále zaostává za citronem. To je škoda, protože je plná vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Limetková šťáva je nejen bohatá na obsah vitamínu C, pomáhá také při žaludečních potíží a má perfektní detoxikační účinky. Pojďme se podívat, jaké další účinky má limetková šťáva na lidský organismus.

Limetková šťáva – vliv na zdraví

Limetka působí na lidský organismus podobně jako citron. Je plná vitamínu C, obsahuje ale také vitamíny A, B, E či K. Nesmíme zapomínat ani na minerální látky, kterých je limetková šťáva plná. Nachází se v ní například sodík, draslík, fosfor, hořčík či vápník. A jak konkrétně působí na naše zdraví?

Limetková šťáva pomůže při žaludečních problémech

Ne každý ví o pozitivních účincích limety při žaludečních obtížích. Trápí vás bolest břicha, zácpa či pálení žáhy? Vymačkejte si čerstvou šťávu z limetek a uvidíte, že se vám brzy uleví. Popíjení limetkové šťávy se doporučuje také těm, kteří se přejedli. Stačí sklenice vody smíchaná se šťávou z limety a bolest břicha a potíže s nadýmáním brzy odezní.

Zlepšení imunity a antioxidační účinky

Při pravidelném popíjení limetkové šťávy se budete cítit lépe, budete méně náchylní vůči nemocem, zejména nachlazení. Citrusová šťáva je také skvělým detoxikačním prostředkem. Doporučujeme očistnou kůru s využitím citrusových šťáv, která vaše tělo zbaví odpadních látek, vyčistí střeva i další vnitřní orgány.

S limetkou proti paradentóze

Trápí vás zhoršující se paradentóza a trpíte na častí záněty zubů? Limetka obsahuje cenné látky, které mají protizánětlivé účinky a při bolestech zubů pomohou. Limetkovou šťávou můžete bolestivé dásně potírat, šťávu můžete také kloktat

Šťáva z limetek ředí krev

Dalším blahodárným účinkem limetkové šťávy je schopnost ředění krve. Pokud máte s cévami a krevním řečištěm problém, citrusy mohou pomoci. Doporučují se jako prevence před trombózou.

Šťáva z limetek i citronů zkrátka prospívá našemu organismu v mnoha ohledech, proto bychom ji měli pravidelně popíjet. V letním období také skvěle osvěží. Stačí do sklenice vody vymačkat jednu limetu, led, lístky máty a eventuálně i třtinový či kokosový cukr. Tento letní drink vás osvěží a dodá organismu celou řadu zdraví prospěšných látek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno