Motokrosové boty, podle čeho vybírat a jaké jsou TOP pro rok 2015?

Jedním z oblíbených adrenalinových sportů, které se provozují i u nás v ČR, je motokros. Provozování motokrosu ale není zrovna levnou záležitostí – abyste se mu mohli věnovat, potřebujete mít základní vybavení, do kterého mimo jiné patří i speciální motokrosové boty. Ty nelze nahradit běžnou obuví a je třeba vybrat si takové, které jsou přímo určeny pro tento sport. V tomto článku si povíme, podle čeho se při výběru motokrosových bot orientovat, v kterých e-shopech se dají opravdu kvalitní boty koupit, a závěrem pro Vás máme tip na jednu z aktuálně nejlepších značek na trhu.

Podle čeho se řídit při nákupu motokrosových bot?

Motokros patří mezi sportovní disciplíny, při kterých je zvýšené nebezpečí zranění. Je tedy třeba nepodceňovat výběr nezbytného vybavení – základem je samozřejmě kvalitní helma, ale velmi důležité jsou i motokrosové boty. Ty Vám zajistí nejen bezpečí, ale také komfortní ovládání Vaší motorky. Měli byste je tedy vybírat nejen podle jejich designu, ale především podle kvality materiálu, podrážky, systému zapínání a dalších vlastností. Zvláště pokud se motokrosu věnujete pravidelně, stojí za to na botách nešetřit a dát přednost skutečné značkové kvalitě.

Velmi důležité je u motokrosových bot jejich podrážka, která má být protiskluzová a dostatečně komfortní. Aby se Vám motorka dobře ovládala, je třeba mít také dobrou pohyblivost v kotníku – některé špičkové boty mají dynamický stabilizátor kotníku, jenž je ideální i pro profesionály. Stejně jako u běžné obuvi, tak i u té motokrosové platí, že boty Vám musí perfektně sedět a nesmějí Vás nikde tlačit. Kvalitní motokrosová obuv má také větrací otvory nebo např. speciálně upravené špičky pro snadnější řazení. Ke klíčovým vlastnostem pak patří systém zapínání – ty nejlepší jej mají udělané tak, že se boty dají snadno zapnout i v rukavicích.

Kde se dají kvalitní motokrosové boty koupit?

Boty na motokros se dají sehnat v mnoha obchodech, ne všude se ale jedná o skutečnou kvalitu. Pokud chcete opravdu špičkové motokrosové boty, na které se budete moci 100% spolehnout, doporučujeme internetový obchod společnosti Ndistribution s.r.o (n1shop.cz). Ten nabízí široký sortiment zboží pro všechny, kdo se motokrosu věnují, ať už rekreačně, nebo profesionálně. Vybrat si zde mohou muži, ženy i děti a kromě samotných bot jsou součástí e-shopu např. náhradní klouby k botám a další doplňky. Sortiment této společnosti je od celosvětově známé značky FOX.

Motokrosové boty značky FOX

Chcete-li si koupit nejkvalitnější vybavení od slavné světové značky, ideální volbou mohou být špičkové motokrosové boty FOX Instinct. Ty aktuálně patří k tomu nejlepšímu, co je na českém i světovém trhu dostupné a jsou vhodné i pro profesionální závodníky. Tyto boty byly vyvíjeny několik let, aby bylo dosaženo opravdu dokonalého výsledku po stránce bezpečnosti, komfortu i vzhledu. Motokrosová obuv Fox Instinct vyniká těmito vlastnostmi:

 • – speciálně tvarovaná několikavrstvá podrážka, vyrobená z pryžové směsi Duratac – díky ní mají boty perfektní přilnavost, dlouhou trvanlivost a výtečně tlumí vibrace
 • – patentované pivot přezky s tichým chodem a maximálním přizpůsobením pohybu boty, díky nimž se boty snadno obouvají i vyzouvají (i v rukavicích)
 • nízká hmotnost díky tenčenému provedení
 • – Slim Toe Box – upravené špičky bot pro snadnější řazení
 • vynikající pohyblivost při zachování boční stability
 • – díky ultimativní technologii Hinge Lockout nedojde uvnitř boty v oblasti kotníku k tlaku – pohyb se zastaví dříve, než dojde ke kritickému ohnutí.
 • – nízkoprofilová technologie Low Ride Chasis drží Vaši nohu blíže k řazení

Motokrosové boty FOX Instinct si můžete vybrat z několika atraktivních barevných provedení a z několika velikostí. Aktuálně jsou v jarní kolekci pro rok 2016 dostupné tyto produkty:

 • – Pánské MX boty Fox Racing Instinct Boot Black/Orange 13
 • – Pánské MX boty Fox Racing Instinct Boot Red/White
 • – Pánské MX boty Fox Racing Instinct Boot White
 • – Pánské MX boty Fox Racing Instinct Boot Black

„Řiď se instinktem a jezdi v tom nejlepším, co Fox nabízí.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno