Jaká koloběžka pro vás bude nejlepší?

Zvažujete koupi koloběžky, ale nevíte, jaký typ zvolit? Poradíme vám.
Na koloběžkách se už dávno neprohánějí jen děti. Jízda na koloběžce je oblíbenou aktivitou i spousty dospělých. A jakou zvolit?

Jaký typ?

Hlavním parametrem při výběru koloběžky by spolu s velikostí jezdce měl být její účel. Na trhu najdete koloběžky primárně určené do města, pro sport, turistiku a zábavu.

koloběžka

Sportovní freestyle

Malá kolečka v kombinaci s odlehčeným hliníkovým rámem jsou typická pro sportovní freestyle koloběžky. Ty jsou vhodné nejenom pro děti (uvědomte si, že čím větší kolečka, tím koloběžka rychleji jede), ale také pro jezdce ve skateparku. Právě s těmito koloběžkami je totiž možné provádět různé triky.

Terenní a sportovní

Budete na své koloběžce jezdit náročnějším terénem? V tom případě by v hledáčku vašeho zájmu měla být turistická koloběžka s velkými koly. Pro jízdu ve městě upřednostněte městské koloběžky se středními koly.

Skládací a elektrokoloběžky

Nechcete se při jízdě na koloběžce moc nadřít? Pak zřejmě zvažujete investici do elektrokoloběžky. Ještě před tím si však uvědomte, že na koloběžce poháněné elektropohonem se v první řadě musíte naučit jezdit, jinak vám hrozí riziko úrazu. A především v centrech měst jejich používání často bývá omezené, ne-li přímo zakázané. Do města jsou proto sázkou na jistotu spíše skládací koloběžky, které neohrožují jezdce ani kolemjdoucí. Některé modely se vám ve složeném stavu vejdou i do batohu.

Vybíráme koloběžku

Hlavními parametrempři výběru konkrétního modelu jsou výška a nosnost jezdce. V potaz je však třeba vzít i jeho zkušenosti. Mezi freestyle koloběžkami najdete například levné, pokročilé a profesionální lišící se od sebe především technickým provedením rámu. Myslete ale také na výšku řidítek, typ brzd a výšku řidítek. Při výběru se proto raději poraďte s odborníkem. A uvědomte si, že i na koloběžce jste součástí dopravního provozu, ve kterém platí dopravní předpisy. Kolize s automobilem na koloběžce často končí fatálně.

1 komentář

  1. Řekl bych, že teď už na koloběžkách vidím hlavně dospělé lidi, že se trend obrátil a že to není jen doména dětí. Děti vidím na klasických odrážecích koloběžkách a ty starší hlavně na elektrokoloběžkách ( jsem jeden z nich ). Koloběžky a elektrokoloběžky jsou trendy a na pohyb ve městě jsou super, mě cesta do práce na elektrokoloběžce zabere méně času než kdybych jel MHD nebo autem. Pravda je, že nemám obyčejnou elektrokoloběžku, koupil jsem si Apriliu eSR2 – EVO a to je pořádné žihadlo, které po cestě sviští slušnou rychlostí. Tuto elektrokoloběžku jsem si vybral nejen kvůli jejím skvělým jízdním vlastnostem, ale i kvůli jejímu sportovnímu a nezaměnitelnému designu ve stylu závodních motorek Aprilia.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno