Val Thorens, nebo La Plagne? Kam jet lyžovat ve Francii?

Francie je půvabná země, která nabízí spoustu sportovních příležitostí. S příchodem podzimního počasí začínají sportovní nadšenci vyhledávat ideální středisko, kam vyrazí za lyžařskými radovánkami. Pokud vás nelákají země jako Slovensko, Rakousko a Itálie, co takhle nadcházející zimní sezónu strávit ve Francii? V následujících řádcích vám představíme ta nejžádanější střediska.

Risoul

Velice populárním areálem je Risoul rozprostírající se v samotném srdci Vysokých Alp. Vyznačuje se úžasnou jižanskou atmosférou. Čekají na vás sjezdovky různých obtížností, přičemž na své si přijdou jak začátečníci, tak i profesionální lyžaři. Připraveny jsou dokonce atrakce pro snowboardisty. Právě v tomto lyžařském středisku najdete jeden z největších snowboardových parků ve Francii.

Val Thorens

Jako další za zmínku rozhodně stojí Val Thorens, což je nejvýše položené evropské středisko, které je součástí největší lyžařské oblasti na světě – Trois Vallées. Vyrazit do tohoto areálu můžete v podstatě od prosince do května, takže lyžařská sezóna je zde poměrně dlouhá. Sjezdovky nabízí optimální podmínky pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Stejně tak si na své přijdou snowboardisté.

Val Thorens

Alpe d Huez

Francie je opravdu rozmanitá. Spousta lyžařů si zamilovala Alpe d Huez v Savojských Alpách. Průměrně tři sta dnů v roce zde svítí slunce, které zajišťuje v dané oblasti perfektní klimatické podmínky. Jestliže si v červenci smyslíte, že byste si chtěli zalyžovat, žádný problém, protože na vrcholu Pic Blanc jsou podmínky pro lyžování ideální i v létě.

La Plagne

Zapomenout nesmíme ani na ski areál La Plagne, který se rozprostírá v Paradiski. La Plagne je jedním z nejvyhledávanějších středisek nejen v celé Francii, ale i Evropě. Čeká na vás 225 kilometrů sjezdových tratí různých obtížností.

Stačí do vyhledávání napsat lyžování Francie a hned najdete celou řadu středisek, kam se určitě vyplatí vyrazit. Ujistit vás můžeme v tom, že Francie nezklame žádného milovníka zimních sportů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno