MS v ledním hokeji 2014 se blíží

Fanoušci hokeje jistě už také odpočítávají dny do Mistrovství světa v hokeji 2014. Vychutnejte si zápasy, jež vám určitě přinesou mnoho napětí i zážitků. A na co konkrétně se můžete těšit?

MS v ledním hokeji 2014

MS v hokeji 2014 se blíží. Proběhne v období od 9. až 25. květnem 2014. Půjde již o 78. Mistrovství světa v ledním hokeji.

MS v ledním hokeji 2014Mistrovství světa proběhne v běloruském Minsku, konkrétně na stadionech Minsk a Čižovka. Místo konání šampionátu je známé již od 8. května 2009, kdy o něm bylo rozhodnuto na kongresu IIHF (Mezinárodní hokejová federace) v Bernu.

V rámci MS v hokeji 2014 poměří své síly šestnáct týmů, konkrétně z České republiky, Švédska, Kanady, Slovenska, Dánska, Norska, Francie, Finska, Itálie, Ruska, USA, Německa, Švýcarska, Litvy, Kazachstánu a Běloruska.

Týmy jsou rozdělené na dvě skupiny A a B určující, kdo s kým bude hrát. Ve skupině A je Itálie, Francie, Dánsko, Norsko, Slovensko, Kanada, Česko a Švédsko a ve skupině B zbylé týmy. Z každé skupiny postoupí čtyři nejlepší týmy, které se utkání ve čtvrtfinále.

Fanoušci hokeje se dohromady mohou těšit na 64 zápasů.

MS v hokeji programů zápasů

A jaké budou MS v hokeji program zápasů? Zajímá vás, s kým a kdy bude Česko hrát? První den MS v hokeji (9. 5.) se utká Česko se Slovenskem v 19:45, se Švédskem bude hrát ve stejném čase o dva dny později. V pondělí 12.15 si čeští hokejisté zahrají s Kanadou (opět ve stejném čase). Ve středu 14. 5. je čeká zápas s Itálií, tentokrát v čase 15:45. Ve stejném odpoledním čase si zahraje Česko i s Dánskem, a to v sobotu 17.5. S Norskem se utká 18.5 (neděle) v čase 19:45 a zápas Česka s Francií si nenechte ujít v úterý 20.5.

Už teď si můžete zatrhnout data v kalendáři a těšit se na četné góly, doufejme, že ne do naší branky. Popřemýšlejte zatím, jestli si dopřejete podívanou na hokej doma u svých obrazovek nebo někde jinde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno