Naučte se správně pít čaj!

Někdo k němu má odpor, jiný ho miluje, pít bychom ho ale měli všichni každý den. Jedná se o po staletí známý nápoj jménem čaj. Při jeho výběru hodně záleží na kvalitě a způsobu přípravy. Naučte se to a rázem zjistíte, že pití čaje může každý den přeměnit v příjemný. Máme pro vás tip na kvalitní a přitom levné čaje a dáme několik tipů, jak si jejich pití ještě více užít.

Čaj jako ideální nápoj

Z výživového hlediska se čaj řadí mezi nejlepší nápoje, které bychom si měli dopřávat. Kalorická hodnota jednoho šálku se pohybuje pouze okolo 10 až 15 kalorií. Platí to ale jen v případě, když do něj nepřidáte cukr. Nedokážete si čaj bez sladké chuti představit? Vyzkoušejte umělé sladidlo a nejlépe stévii. Je to poměrně nenáročná bylinka, kterou můžete pěstovat doma. Její lístky chutnají sladce a právě do čaje jsou jako stvořené. Sladkou chuť dodá také med či přírodní sirupy, třeba lipový chutná božsky.

Variace přípravy

Není nutné ho pít pouze horký. V parných letních dnech oceníte ledově vychlazený čaj. Když do něj přidáte ovoce, už nebudete chtít pít nic jiného. Vhodnou přísadou do čaje jsou i plody rakytníku, jsou totiž plné vitamínů. Nejlépe se dají kombinovat ovocné čaje. Při nemoci je zase vhodné srkat čaj s medem. Med přidávejte až ve chvíli, kdy není nápoj horký, jinak by ztratil všechny cenné látky. Chuť bude dokonalejší, když si pohrajete bylinkami. Úžasná je například meduňka, máta, heřmánek a levandule.

Nákup online je výhodnější

Koupíte je všude, ty kvalitní za nejvýhodnější cenu na internetu. Podívejte se na vittotea.cz. Nabízí ovocné čaje vysoké kvality. Například Budík – čaje pro celý den koupíte za pouhých 10,32 Kč za balení (20 sáčků). Zkoušíte rádi nové věci? Ochutnejte čaje z řady Magic Fresh Fruit. Užijete si super chuť kiwi, mandarinky, maliny, grapefruitu a další. Silné aroma i chuť mají ty z řady Intensive – naším favoritem se stal Mangostan & acerola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno