Nealkoholické pivo a zdraví

Pokud patříte mezi milovníky zlatavého moku a současně chcete udělat něco pro své pivo, možná vás napadlo nahradit klasické pivo za nealkoholické. Nabízí se ale otázka, je-li nealkoholické pivo opravdu zdravější a vhodnější alternativou.

Nealkoholické pivo

Nealko pivoJistě si kladete otázku, jaký vliv má nealkoholické pivo na naše zdraví. Neustále slyšíme, jak jsme jako Češi největšími pijany piva a jak si tím škodíme. Pivo totiž skrývá hned několik problémů. Prvním je vysoká energetická hodnota, resp. vysoký obsah cukru, druhým pak obsah alkoholu. Alkohol zpomaluje činnost metabolismu, jelikož se musí zaobírat zpracováním alkoholu a na další látky už nemá sílu ani prostor. Z toho důvodu je klasické alkoholické pivo nevhodné například při dietách a nedoporučuje se ani během sportování, organismus by se měl totiž zabývat něčím jiným, než zpracováním alkoholu.

Nealkoholické pivo je ideální pro sportovce

Nealkoholické pivo je ideální variantou pro sportovce, kteří chtějí po nebo během výkonu dodat tělu dostatek energie a současně i blahodárné látky. Nealkoholické pivo totiž obsahuje jen minimální množství alkoholu, vitamínů má však přehršel. Z toho důvodu funguje jako iontový nápoj. Pokud by například cyklista během jízdy popíjel sladký nápoj, dodal by tělu jen cukry. U nealkoholického piva dodá vitamíny a minerály, které potřebuje.

Alkoholické i nealkoholická piva obsahují především vitamíny ze skupiny B, která podporují centrální nervový systém a pomáhají při získávání energie. Příjem vitamínů ve formě piva je tak během sportu na místě. U běžného piva je problém právě v alkoholu, které zabraňuje dalším procesům. Pokud během sportování pijete nealko pivo, alkohol přijímáte jen v minimálním množství, na rozdíl od vitamínů a minerálů, které přijmete naplno a využijete jejich účinků.

Při pití nealkoholického piva nezhubnete

Je třeba říci, že nealkoholické pivo obsahuje stejně jako to alkoholické vysoké množství cukru. Z toho důvodu není vhodné popíjet jej při dietách a pokusech o redukci hmotnosti. Ačkoliv je díky absenci alkoholu zatížení menší, energie se přijímá stejně příliš mnoho. Nemluvě o to, že pivo ze své podstaty vyvolává chuť k jídlu a přímo vyzývá ke konzumaci tučných a energeticky náročných potravin.

Nealkoholické pivo je pro abstinující alkoholiky nevhodné

Musíme dodat, že nealkoholické pivo není vhodné pro každého. Musíme si uvědomit, že ačkoliv je v něm obsaženo jen minimum alkoholu, přece v něm je. Z toho důvodu by se ani nealkoholického piva neměli dotknout abstinující alkoholici. I minimální množství alkoholu by mohlo způsobit lačnění a znamenalo by opětovný návrat k závislosti. Nealkoholické pivo není vhodné ani v kombinaci s některými léky a díky vysokému obsahu cukru není vhodné ani pro diabetiky. Ti musí sáhnout po dia pivu.

Alkoholická i nealkoholická piva jsou obecně zdraví prospěšná, ta nealkoholická o něco více. Alkohol totiž zbytečně zatěžuje organismus. Pokud vám pivo chutná a současně chcete tělu dodat B vitamíny a minerály, sáhněte po nealkoholické verzi.

1 komentář

  1. diabetik a nealkoholické pivo je nevhodné a proč, čím zásadně škodí. Je možné za nějakých okolností a množství pít. Děkuji za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno