Domů Cvičení Cvičení pro ženy Nejúčinější cviky na vnitřní stranu stehen

Nejúčinější cviky na vnitřní stranu stehen

Stehna, společně s bříškem a zadečkem, patří co se hubnutí týče, mezi nejproblémovější ženské partie. Snad každá žena touží po tom, mít tyto partie krásně štíhlé a perfetkně vytvarované. Skvělý vzhled však nepříjde sám od sebe. Je pro to potřeba i něco udělat.

Jak na posilování stehen

Hned na úvod je třeba zdůraznit, že bez přiměřené, zdravé stravy se krásných štíhlých stehen nedočkáte, byť byste tyto partie cvičili sebevíce. I když budou stehna cvičením krásně zpevněná, nebude to pod vrstvou tuku zkrátka vidět. Zapomeňte na jeden z nejstarších hubnoucích mýtů, že se dá hubnout lokálně pouhým cvičením dané partie. Tak jednoduché to bohužel není. Tělo hubne pouze celkově, nebo vůbec.

Taktéž není moudré se u stehen zaměřovat pouze na jejich vnitřní stranu. Cvičením komplexních cviků, kdy zapojíte všechny stehenní partie, nebo kombinací různých izolovaných cviků dosáhnete mnohem lepších výsledků, než opakováním jednoho “nejoblíbenějšího” cviku až do úmoru. Kromě cviků, které si za chvíli popíšeme, je také vhodné se věnovat i dalším aerobním činnostem – běhání, cyklistika, aerobic, to vše vám pomůže ke krásným štíhlým nohám.

Před samotným cvičením je dobré se důkladně zahřát a protáhnout. Předejdete tak různým nepříjemným natažením šlach. Úplně stačí desetiminutová lehčí jízda na rotopedu nebo chvilkové skákání přes švihadlo a následné protažení. Samotnému cvičení se věnujte alespoň půl hodiny a to pravidelně – alespoň třikrát do týdne. Jednotlivé cviky střídejte a poté znovu přejeďte celou sérii. Při cvičení se snažte na prováděné cviky soustředit a pravidelně dýchat.

Ačkoliv nás v tomto článku zajímají hlavně cviky na vnitřní stranu stehen, je třeba si uvědomit, že většina moderních cviků zapojuje zpravidla více svalových skupin, což je rozhodně plus. Mezi nejpoužívanější cvičební pomůcky patří fitness míče, tzv overbally a TRX, neboli fitness gumy. Existuje ještě řada dalších cvičebních zařízení a pomůcek. ale upřímně, často se jedná o líbivé hračky, které doopravdy nepotřebujete. Pokud však chcete své cvičení obzvláštnit, můžete vyzkoušet i další věci.

Cviky na vnitřní stranu stehen

Dřepy na široko

Tento cvik můžete provádět i doma, netřeba k němu žádný stroj ani pomůcky. Můžete jej však ve fitness centru cvičit i se zátěží. Jedná se o cvik na kompletní procvičení stehen, avšak nejvíce je zatěžována jejich vnitřní strana a sedací svaly.

Provedení: postavte se s nohama široko od sebe a koleny do stran. Holeně musí se stehny svírat pravý úhel a zároveň být kolmo k podlaze. Trup je po celou dobu vzpřímený. Směrem dolů se nadechujeme, zpátky nahoru vydechujeme.

Chyby: předklánění se, zbytečně rychlý a nekontrolovaný pohyb, kolena jsou nasměrována dopředu a ne do stran, nedostatečná hloubka dřepu.

Kmitání nohou

Lehněte si na bok a natáhněte spodní nohu. Vrchní nohu nechte nahoře a pokrčte do fajfky. Spodní nohu zvedněte a začněte ve vzduchu kmitat. Po chvíli byste měli začít cítit, jak svaly pracují.

Chyby
: nezpevněné tělo při pohybu, prohnutá záda, vystrčené hýždě

Roznožování

Stoupněte si vzpřímeně, rovná záda. Jednou rukou se opřete a začněte zvedat nohu plynulým pohybem do strany až do úhlu 45 stupňů. Chvíli v této pozici setrvejte a vracejte se do původní polohy, nohu však na zem nepokládejte a cvik opakujte.

Snožování

Sedněte si na zem a natáhněte nohy. Je třeba mít dokonale rovná a pevná záda, můžete si je tedy například opřít o stěnu nebo nábytek. Mezi roztažené nohy vložte gymnastický míč a tlačte stehny směrem k sobě. Nohy jsou po celou dobu kousek nad zemí.

Cvičení s Overballem

Lehněte si na záda a položte hlavu na zem. Pokrčte nohy a vložte mezi stehna overball. S výdechem overball stehny stlačte a chvíli vydežte. S nádechem povolte a opakujte cvik.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno