Odvar z bobkového listu

Bobkový list se u nás používá poměrně hojně v kuchyni, díky svým léčivým účinkům má však velké uplatnění i v léčitelství. V následujících řádcích se dozvíte, jak připravit odvar z bobkového listu a na co jej používat.

Bobkový list

VavřínJde o pojmenování pro sušený list vavřínu. Pochází pravděpodobně z oblasti Malé Asii, ovšem odtud se přesunul do Středozemí, kde se ve velké míře pěstují dodnes. Pokud byste hledali největšího producenta bobkového listu, vězte, že jím je Turecko. V gastronomii se používá pro svou výraznou vůni, v léčitelství se zase využívá jeho schopnosti zlepšit paměť a soustředění, v neposlední řadě je skvělým detoxikačním prostředkem. Mnozí odborníci však upozorňují, že při užívání bobkového listu je třeba mít na paměti, že jeho detoxikační schopnosti jsou opravdu silné, a je-li organismus silně znečištěn, může být léčba bobkovým listem spojena s nepříjemným reakcemi a v nejhorších případech i se zdravotními riziky.

Odvar z bobkového listu

Výroba odvaru z bobkového listu v domácích podmínkách je velmi jednoduchá. Pro přípravu odvaru budete potřebovat kolem deseti gramů bobkového listu, který se musí nechat vařit v šesti decilitrech vody. Po vaření je třeba dané množství louhovat, ideálně přes noc. Takto vytvořený odvar je třeba přecedit a následně se již může podávat.

Dávkování

Při léčbě pomocí odvaru z bobkového listu je třeba si pohlídat přijímané množství. Pokud byste totiž vypili celý odvar najednou, mohlo by dojít ke zdravotním komplikacím, např. ke krvácení. Proto je třeba odvar pít v malých doušcích během cca 12 hodin. Popíjení odvaru zopakujte za další tři dny, opět popíjením po malých doušcích během půldne. Můžete zopakovat ještě po týdnu a následně jednou za čtvrt roku.

Účinky odvaru z bobkového listu

A k čemu je tedy tady procedura dobrá? Popíjením odvaru dojde především k očistě klouvů. Z nich totiž odvar dokáže vyplavit přebytečnou sůl. To je hlavní přínos odvaru. Lidé, kteří mají silné bolesti kloubů, je mohou touto procedurou výrazně omezit. Odvar z bobkového listu by přitom měl být popíjen až poté, co si dokonale vyčistíte svá střeva. V opačném případě by se nerozpouštěly soli v klubech, ale usazeniny ve střevech, a to by bylo spojeno s vytékáním velmi hustých hlenů. Odvar dále pomáhá při jaterní trombóze a při zatvrdlinách na slezině.

Bobkový list tam má opravdu příznivé účinky při bolestech klubů i při jiných onemocněních. To jasně dokazuje, že tento list není jen skvělým pomocníkem v kuchyni, dokáže si poradit s onemocněními, se kterými si těžko poradí i moderní medicína.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno